Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 15 eves vagyok, jovore tanulha...

15 eves vagyok, jovore tanulhatnek Angliaban, hogy gyozzem meg a szuleimet?

Figyelt kérdés

15 eves vagyok, lany. Van egy 17 eves ismerosom, aki 4 eve egyedul lakik es elt mar fel evet Angliaban de most visszajott es 2018 szeptemberben megy Angliaba es oda fog koltozni. Gyerekkorom ota ismerem, jo baratnok vagyunk nagyon, mindig szamithattunk egymasra. Mivel en semmikepp se szeretnek Magyarorszagon egyetemre menni. Most 9-es vagyok, a 17 eves baratnomnel tudnek lakni Angliaban, megengedte es be is tudna iratni az o sulijaba.

De meg kene gyoznom a szuleimet hogy elengedjenek. Alapvetoen nagyon engedekenyek, es szerintem ez most az ev jovomet alapozna meg. Ha most van lehetosegem kimenni angliaba es ott tanulni, folyekonyan beszelni a nyelvet az sokkal jobb mintha itt maradnek. Tudok fozni, mosni, mosogatni, anyukam mar kiskoromban megtanitott a hazimunkakra.

Angolul is tudok, szeretnem lerakni a kozepfokut tanarral, emellett volt egy angol anyanyelvu ismerosom, aki Magyaroroszagon lakott es vele angolul beszeltem egesz vegig, mindent mgertettem amit mondott. Sorozatokat is tudok felirat nelkul nezni, tudom ez nem jelenti azt, hogy profi vagyok a nyelvbol, de biztos meg tudnam ertetni magam ott az emberekkel, es kommunikalni is tudnek veluk.

Ez olyan, mint ey 1 eves cserediak program kb. Kerlek, ne beszeljetek le errol. Nagyon fontos a jovom, egy ilyen lehetoseget nem szeretnek elszalasztani. A szuleimet szeretnem meggyozni, mik az elonyok amiket mondhatnek nekik?

Nem mellesleg, amig Angliaban lennek fuggetlenebb es onallobba is valnek. Ebbol a szempontbol is hasznos.



2018. febr. 19. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Az a bibi, hogy egy dologra nem gondolsz, hogy ehhez nem kevés pénz is kéne. 17

Van egy ismerősöd aki 17 éves és 4 éve egyedül él?? Az egy dolog hogy 15 éves kor alatt nem lehet itthon dolgozni, ergo miből élt egyedül, de ez még csak nem is törvényes.

Más egy cserediákprogram meg hogy na akkor leléptem Angliába minden nélkül. Az egyiknél kapsz ösztöndíjat, felügyelnek, szervezett keretek között folyik a másik meg szimplán felelőtlenség. Nincs az a szülő aki így elenged.

2018. febr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Ne viccelj már, hogy 13 évesen egyedül élt és magát tartotta el. És te miből szeretnéd finanszírozni mindezt?

Egy cserediák program se olcsó, de ott van ösztöndíj, zsebpénz és egy rendes családnál laksz.

2018. febr. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A szuleim ki tudnak fizetni az egesz ottletemet, ezzel nincs gond. Jo, nem egyedul elt, de kb. Ugy volt hogy a szulei elkoltoztek vele, majd o visszakoltozott es rokonoknal elt de nem ez volt a kerdesem, es ez nem is lenyeges. Mondjuk ugy, hogy nem foglalkoztak vele a szulei egyaltalan, nem szamithatott rajuk csak penzugyileg.

Szoval, mint emlitettem lenne penz az ottani tanulmanyaimra, a lakasra.

Alapbol nem nagyon foglalkoznak velem, nem beszelek veluk valami sokat es rengeteger dolgoznak.

A cserediakprogram 3-4 millio, ez pedig a lakas, a suli talan, repulojegy, etel. Ez sokkal olcsobb mint egy cserediak program.

Azt kifelejtettem, hogy ez az ismerosom ismeri a szuleimet; a szuleink jo baratok nagyon, teljesen megbiznak a baratnomben.

2018. febr. 19. 23:47
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Akkor mi a kérdés? Te már tudod hogy úgy is elengednek ezek szerint, csak majd amikor a gyámügy keres akkor lesz gáz.
2018. febr. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ooo. Gyamugy? miert keresne?

Nem mondtam, hogy elengednek, csak azt hogy lenne penzunk ra.

2018. febr. 20. 00:26
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Miért szerinted nem keresnék hogy hova tűnt a gyerek? Angliában meg még komolyabban veszik a gyermek védelmet. A sulis dolgaidat ki fogja aláírni, ki fog bejelenteni az orvoshoz? Ez mind szép és jó de nem látod reálisan a dolgokat egy kiskorú ember ráadásul ennyire naiv (már bocsánat) ne szaladgáljon gyám vagy felügyelet nélkül egy másik országba életvitel szerüen. A csere diák program teljesen más, meg a nyaralás barátokkal, te most azt döntötted el hogy 15-16 évesen mennél a nagyvilágban.
2018. febr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok fontos szempontot leírtak már előttem, én azzal egészíteném ki, hogy 15 évesen a szüleid felelőssége alá tartozol. Ha bármi történik veled, azért őket vonják felelősségre. Egy 17 éves tinilány (hiába szarták le a szülei és kellett önállósodnia, valójában még egy gyerek) egyszerűen nem tud gyám-szerű pozícióban felügyelni téged. Pár napra simán rábízza az ember a gyerekét annak egy idősebb barátnőjére, na de itt azért nem pár napról beszélünk. Nyilvánvalóan odakint is vannak ügyek, amiket te nem intézhetsz egyedül, hiszen fiatalkorú vagy, a szüleid beleegyezése, aláírása, támogatása kell mindenhez, de ők nem lesznek ott. Arról pedig nem is beszélve tényleg, hogyan tudna felelősséget vállalni érted egy 17 éves gyerek.
2018. febr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Ah. Csak annyira nem szeretnék itt maradni..
2018. febr. 20. 19:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyere ki egyetemre
2018. febr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:/ Rendben. Koszonom a valaszokat es hogy nem voltatok velem lenezoek!
2018. febr. 20. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!