Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus pályázatok elbírálása?

Erasmus pályázatok elbírálása?

Figyelt kérdés
Ez lehet, hogy nagyon alap kérdés, de biztosra szeretnék menni. Mennyivel nagyobb az esélyem a sikeres pályázásra, ha alacsonyabb ösztöndíj opciót választok? Pl. ha Bulgáriába szeretnék pályázni, ahová az ösztöndíj 420 euró, akkor enyhébb kritériumok vonatkoznak rám (és így nagyobb az esélyem megfelelni), mint ha pl. Szöulba pályáznék, ahová a ösztöndíj 650 euró. Igaz? És szerintetek mennyivel nagyobb az esélyem?

2018. febr. 20. 17:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy így lenne. Egyes országokban azért alacsonyabb az Erasmus pénz, mert alacsonyabb az élet ára, így többet ítélnek meg. Asszem 3 kategória van, Mo. az utolsóban van, tehát aki ide jön elég kevés pénzt kap, de aránylag igazságos.


Én most kapom a pénzt, külföldi egyetem diákjaként vagyok itthon, de mivel ez az egyetem szempontjából külföld, lehetett pályázni. Hátra kerültem a listán, mivel saját ország, de volt elég keret így én is megkaptam.


Tehát nem vonatkozik rád szerintem enyhébb kritérium, de lehet, jobban el tudják osztani a keretet, vagy kisebb pénzt könnyebben megutalnak, nem tudom... Írj nekik esetleg egy e-mailt, ha konrktéabb választ vársz.

2018. febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!