Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jó tanuló gimnazistának be...

Jó tanuló gimnazistának be lehet jutni a Harvard-ra?

Figyelt kérdés

Még mielőtt válaszolnátok érdemes tudni egy-két dolgot rólam:

4,7-es tanuló vagyok egy olyan gimnáziumban amely benne van a top 70 gimnáziumban.

Beszélni majdnem folyékonyan tudok angolul és a német nyelvet is tanulom és csak 4-es és 5-ös jegyeim vannak belőle. (inkább 5 :) )

Azért teszem fel a kérdést, mert a Harvard mégiscsak egy olyan egyetem, amely a top 5-ben van benne nemzetköri szinten így nem vagyok biztos benne, hogy attól függetlenül, hogy hogy állok az iskolában még felvennének.

Sajnos a családom pénzügyi helyzete nem tenné lehetővé azt, hogy súlyos 10 milliókat költsek lakhatásra és a tandíjam fizetésére viszont dolgozni egyetem mellett nyilván egyszerre lennék hajlandó és köteles. :)

(Ja és még annyit, hogy azt, hogy folyékonyan beszélem az angol nyelvet azt úgy kell érteni, hogy beszéltem már édesapám főnökével aki angol és lazán beszédtempóban is megértettük egymást és ez már kb. 3 éve.)



#Harvard University #Harvard bekerülés
2018. márc. 1. 05:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Az Oxfordra talán több esélyed van bejutni.
2018. márc. 1. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Hát ez ugye az anyagiaktól függ. Arra, hogy ösztöndíjat nyerj itthonról, szinte 0% az esélye. Én először megpróbálnám a nemzetközi nyelvvizsgát, és ha megvan a 8-9 pont a 10ből, akkor kezdenék el komolyabban gondolkodni ezen.
2018. márc. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

A top 70 gimnázium már rég nem számít elitnek, a 4,7 jó átlag, de nem feltétlenül kiemelkedő, a nyelvtudásod is átlagos, sőt, még csak középfokú nyelvvizsgát sem említettél, ami gyanús. Nem elbizonytalanítani akarlak, tök jó, hogy igyekszel, és büszke lehetsz magadra, de azért a Harvard ettől nagyon-nagyon messze van. :D Ha nemzetközi versenyeket nyernél, azt mondanám, hogy hajrá, de akkor nem is lenne ez a kérdés. Ráadásul egy amerikai egyetem mindenhogyan drága, főleg valakinek, akinek magyar valutában keresnek a szülei.


Ugyanez vonatkozik az Oxfordra is, igaz, oda reálisabb bekerülnie egy magyar diáknak.


Nem tudom, hogy hány éves vagy, és hogy milyen környezetből jössz, szerintem lehet, hogy még nem teljesen reális az önképed, de semmi baj nincs ezzel. Ha téged az tesz motiválttá, hogy a Harvardra készülsz, akkor még azt is mondom, hogy hajrá. :)

2018. márc. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Megprobalni mindig lehet, bar keves az esely. Tavaly peldaul a jelentkezok 7 szazaleka kerult be. De ha raszanod magad, es sikerul, szamithatsz anyagi tamogatasra. De kufoldi diakkent nem tudsz rendes munkat vallalni, legfeljebb egy par orat valamelyik egyetemi hivatalban vagy konyvtarban.

Es nem az a fontos hogy edesapad fonokevel tudtal beszelni, le kell rakniegy olyan nyelvvizsgat amit az egyetem elfogad.

[link]

De jo lenne ha at

2018. márc. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A Harvardon "need-based" osztondijjakat osztanak tehat ha a csaladod jovedelme nem lepi tul a $100,000 akkor eleg jo eselyed van arra, hogy fizetit a tandij nagy reszet. Bekerulni a legnehezebb azonban. Mivel szinte csak szinjeles tanulok jelentkeznek akik beszelnek 3 nyelvet felsofokon, szinte hibatlan SAT-vel es 2-3 SAT 2 subject teszttel ezert nagyon nezik az iskolan kivuli tevekenyseget is. (kb. 50%-ban hatarozza meg a felvetelt)

A legtobb jelentkezonek hosszu listaja van arrol mit csinal szabadidejeben: onkenteskedik, vezeti az iskolai diakbizottsagot, adomanygyujtest szervez, ceget alapit (igen, sajat ceget kozepiskolaskent), kulfoldon iskolat epit, stb. Magyarkent nem is annyira a tanulmanyi feltetelek jelentik a nehezseget hanem rendelkezni annyi szabadidos tevekenyseggel amivel sikerulhet bejutni.

Pl. par eve volt egy cikk, hogy kinai diakok akik elit amerikai egyetemre akarnak menni, az apjuk afrikaba repiti ki oket, hogy onkenteskedjenek. Na ezzel szinte lehetetlen felvenni a versenyt.

2018. márc. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Esély van, de valami mást is csinálj mert az ilyen helyekre nem elég az hogy jól tanulsz. Járj versenyekre, legyen valami jó hobbid, segíts be menhelyeken vagy valami szervezetnél. Nagyon borsos az ár, ilyen szempontból talán én is inkább az Oxford, Cambridge egyetemeket ajánlanám.
2018. márc. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg valami : az a fontos, hogy a felveteli bizottsag erdekes jeloltnek lasson. Nagyon fontos a Personal Essay amit hozza kell csatolni, fontos iskolan kivuli tevekenyseg, peldaul tarsadalmi szervezetekben, szeles erdeklodesi kor. Szoval, ra kell hogy jojjenek, olyan ember kell nekik. Persze iskolai eredmeyek fontosak, de egyaltalan nem szeretnek olyan embereket akik egesz eletukben csak tanulassal foglalkoztak, Ami nekik kell, az "well-rounded individual". Tudom mit beszelek mert evekig dolgoztam egyik legjobb amerikai egyetemen. Nem Harvard volt, de Ivy League.
2018. márc. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
84%
Sajnalom, de nem hiszem. A 4,7 nagyon szep atlag, de a Harvardra tobb kell, oda szinte szivacsagyuak kellenek. Az is jo dolog, hogy eltudsz beszelgetni angolul, de angol egyetemre felsofok elengedhetetlen. De nyugodj meg, egy nagyon jo itthoni egyetemre siman bekerulhetsz
2018. márc. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ma éjszaka volt a Harvardon a felvételi értesítő ezért most válaszolok! Igen egy jó tanulónak be lehet kerülni hiszen a fiamat is felvettek! Igaz a jónál azért jobbnak kell lenni!
2018. márc. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyertelmu, hogy osztondijra jelenkezel e vagy sem.

Ha fizetsz akkor nem olyan nehez bejutni.

Az osztondij piszok nehez: ha megis megprobalod itt van nehany jo tanacs.

Szerintem csinalj meg nehany SAT tesztet, ami egyebkent egyaltalan nem nehez en 50 eves vagyok es nem tul okos de amikor e gyerekem megoldatta velem az angolt 75%-os ra sikerult elsore. A subject tesztek sem kulonosen nehezek de meg kell tanulni. A teszt nehezsege, hogy gyakorlatilag hibatlanra kell megirnod ahhoz hogy bejuthass. Konnyites a teszteket akar tobbszor is megirhatod. Ha otthon a probakat nem tudod 90%-ra megirni, akkor eselytelen. Interju: A lanyomnak Londonban volt interjuja, nagyon formalis, hideg. Politikarol kerdezgettek leginkabb, meg a vilagot erinto globalis problemakrol. Angliai egyetemekre sokkal konnyebb a bejutas es anyagilag is sokkal konnyebb.

2018. júl. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!