Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Esetleg valakinek vannak jól...

Esetleg valakinek vannak jól bevált nyelvtanulási technikái amiket hasonló helyzetben (részletesen lennt) alkalmazott? Tippek és egyebek. Bármi amit hasznosnak találtok jöhetnek!

Figyelt kérdés

Kb fél éve költöztem ki Németországba (1 évet tanultam már Magyarországon a nyelvet) azóta elég sokat fejlődtem (értek a nyelvekhez és mindíg örömmel tanulom őket), minennap találkozom a nyelvel használom is

(B1-B2 szint), de mégis szeretném a lehető leghatékonyabban tanulni őket.

Tudna közületek hasonló helyzetben levő egy pár "trükköt" vagy ilyesmit írni, hogy neki hogyan sikerült a nyelvet elsajátítani? A válaszokat előre is köszönöm! :)


16/L



2018. márc. 2. 21:32
 1/1 anonim válasza:

Szia!


Amit nekem sikerült megállapítanom az a következő (nagyjából igaz lehet a legtöbb idegen nyelv esetében):


- Keress anyanyelvi beszélőket társaságnak. Könnyűnek hangzik, de nem az. Nálam a közös érdeklődés segít áthidalni (azt hiszem) a tényt, hogy nem vagyok anyanyelvi szinten.


- Keress olyan hobbit ami beszéd alapú. Esetemben ez az asztali szerepjáték. Órákon keresztül folyamatosan anyanyelvi beszélőkkel társalogni keresztül-kasul - többet ér mint egy heti intenzív tanfolyam :D


- Van ez a nyelvi buborék dolog, ami jó is meg nem is szerintem, mindenesetre érdemes próbálgatni. A cél az, hogy semmit, még gondolatot se "csinálj" az anyanyelveden. Nekem nem szokott összejönni, de sikeres próbálgatást kívánok hozzá :D


Nem tudom segítettem-e bármit is, remélem azért írtam valami hasznosat is.

2018. márc. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!