Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milden külföldön egyetemre járni?

Milden külföldön egyetemre járni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék külföldön egyetemre járni ösztöndíjjal. Most még csak kilencedikes vagyok, 16 éves lány. A jegyeim 4-es, 5-ösek. Az angol is viszonylag jól megy igaz a kiejtésem nem olyan jó, de azon lehet javítani és spanyol nyelvi előkészítős voltam, úgyhogy elvileg spanyolul is tudok de azért még elég kezdő szinten. Főleg Norvégia, Dánia, Svédország vagy esetleg Spanyolországba tanulnk szívesen tanulni, megismerni új embereket és egy teljesen új kultúrát. Nagyon szeretek a barátaimmal lenni és próbálok egyre jobban nyitni az idegen felé is. Még nem tudom, hogy mit szeretnék tanulni esetleg építészet vagy pszchiológiát vagy valami ilyesmit. Szóval milyen egyetemeket tudtok ajánlani? Vagy milyen elményeitek vannak a külföldi egyetemekről? Vagy bármilyen tanácsot szivesen hallanék.

2018. márc. 3. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
19%
Ahhoz, hogy kijuss, és ott ösztöndíjat kapj, kiemelkedő képességűnek kell lenned. És a szülőknek is igen vastag pénztárcával kell rendelkezni, mert ha esetlegesen bejutnál, és még kapnál is esetlegesen ösztöndíjat, az nem fedez mindent. Ösztöndíj nélkül pedig havonta százezres, esetlegesen milliós tételekről beszélünk.
2018. márc. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Térjünk erre vissza jövő ilyenkor, akkor már én is többet tudok mondani Svédországról, meg te is el tudod dönteni hogy mit tanulnál szívesen.
2018. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
hellóka, én azt javaslom, hogy felvételizz egy magyar egyetemre és menj ki erasmus programmal külföldre fél évre. ha nagyon megtetszik akkor átiratkozhatsz az ottani egyetemre. na most ez csak nagyon nagy vonalakban a terv. mindenütt más a rendszer. ismerőseim dániában mentek mesterképzésre, ott pl úgy működik, ha tanulsz és részmunkaidőben dolgozol kapsz pénzt az államtól. de mire egyetmhez kerülsz persze ez megváltozhat és ez egy példa volt csak. am a skandináv országok jó helyek :) ott nagyon rossz sosem lesz :) am nagyon jó tapasztalat a külföld! én ajánlom
2018. márc. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Én esetleg ajánlom hogy menj ki cserediáknak a kozepsuli alatt

Meglatod mennyire megy a kulfoldon eles

En is igy tettem es mar biztos hogy kulfoldon tanulok tovabb

Viszont nagyon utana kell mezni a dolgoknak

Daniat es norvegiat ajanlom

2018. ápr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!