Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Valaki be tudná nekem mutatni...

Valaki be tudná nekem mutatni a Skóciai, Angliai (plusz még a magyar) egyetemeket?

Figyelt kérdés
Szeretnék tájékozódni a továbbtanulási lehetőségeimről. Persze egy amerikai egyetem az álmom, és úgy gondolom megpróbálhatom megpályázni valamelyik amerikai egyetemre az ösztöndíjat (valószínűleg nem sikerül, de ha meg sem próbálom, valóban nem lesz rá semmi esélyem...). Második nagy álmom az, hogy Angliában tanulhassak, habár ha jól értesültem azt sem engedheti meg magának mindenki. Viszont most olvastam, hogy a skóciai egyetemeken nincs tandíj, így szeretnék információkat gyűjteni róla.

2018. márc. 12. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Példának linkelek egy Skóciait meg ágy Angliait.


[link]

Ugyebár a lakhatásért fizetni kell


[link]


University of Edinburgh



Angliában 6000 körül vannak a privátok és a többi meg 9250ig fölmegy egy èvben. Mellé hogy ha Londonba akarsz jönni kb 12000 lakhatás. Inkább ne Londonba gyere ha nem tudod megfizetni.


A Leeds-I egyetemet ajánlom benne van a top egyetemek között Angliában és olcsóbb a lakhatás.


U.i ezt mind megnézhetted volna te is. Minimális angol és google tudás kell hozzá, minden le van írva és minden egyetemnek van Weboldala.

2018. márc. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 wrspeed80 ***** válasza:
Skóciában is az egyetemtől függ a tandíj, nekem 3600 körül lett volna a 9000 helyett. A lakhatás valóban drága, nagyjából 130 fontból ki jön egy hét
2018. márc. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Angliaban mehetsz ingyen egyetem de amint vegzel egyetemmel ha jol tudom vissza lell fizetned havonta vonjak fizudbol( de gondolom egyetem elott is le kell raknod valami penzt)
2018. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Az a diákhitel, Angliában nagyon kedvező a diákhitel, de azért mégiscsak hitel, ha nem muszáj, ne vedd fel..

Nos, a skót egyetemeken változó, hogy van-e tandíj, de olcsóbb egy eu-s diáknak, mint egy britnek. Mindkét terület egyetemei eléggé multinacionálisak, sokféle nemzetiségű emberrel lehet találkozni.

Nem tudom mennyire vagy tisztában az alap dolgokkal:

- personal statement (motivációs levél szerű, bemutatkozás)

- tanári ajánló

- nyelvvizsga: IELTS, TOEFL

Nem kell megijedni az EU-ból kiválós dolognak, több egyetem kijelentette, hogy ugyanolyan körülményeket fog biztosítani ez eu-s diákoknak, a következő tanévre biztosan. Elég sokat veszítenének az egyetemek, kötnek majd megállapodásokat.

2018. dec. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!