Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy Angliában szerzett diploma...

Egy Angliában szerzett diploma mennyit ér?

Figyelt kérdés

Nem a degree-re gondolok, hanem a College-ban szerzett level 3 Btec diplomára. (Szóval csak angolul diploma a neve.)


Nyilván nem annyit ér mint egy magyar egyetemi diploma, de azért érdekelne, hogy akkor mire is lehet valójában jó Magyarországon, vagy esetleg más európai országokban?

Tegyük fel, ha ez a level 3 diploma, egy gazdaságinformatika vagy más informatikai szakon terül el, és az illető a lehető legmagasabb jeggyel végzett, azaz Distinction mindkét évben.

A válaszokat előre is köszönöm. (Ha lesznek.)



2018. márc. 14. 00:26
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Maximum egy okj-nak.
2018. márc. 14. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is OKJnak mondanám főleg azért mert a Magyarországi barátnőm hasonlóan tanult mint én amikor én BTECeztem.
2018. márc. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Vagyis ilyen végzettséggel akár munkát is lehet már találni?


Még az lenne a kérdésem, hogy a BSc (hons) Magyarországon is megfelel egy rendes egyetemi diplomának? 3 éves szak, és level 6.

2018. márc. 14. 10:59
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
A bsc vagy ba az alapképzés. Ugyan olyan mint egy Magyarországi egyetemen az alapképzés.
2018. márc. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Level 3-al szerintem nem sokra mesz, talan HND-vel (level 5) a bsc pedig level 6
2018. márc. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Szerinted érdemes ha csak a két éves Hnd-t végzem el? Vagy ha lúd, akkor már legyen kövér és BSc-ig meg se álljak?
2018. márc. 19. 15:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem szakterulet fuggo, pl hiaba van software developer vagy engineering HND-d ha a munkaltatok mind bsc-t kernek
2018. márc. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A BTECet collegeban rakod le ugye? A level többet érne.
2018. márc. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8 Miért érne többet? HE-nél mindkettőt elfogadják, főleg indformatikánál. Ott még többet is ér a BTEC, mert legalább alapismeretek megvannak. Legalábbis így lenne az ésszerű. Nyilván jobban várják az olyanokat akik már "fél" informatikusok és két éve tanulják, nem pedig azokat akik angolt meg matekot tanulgattak.


Az A level-t valahogy mindig is haszontalannak tartottam. Felesleges az unalmas tárgyakat tanulni, főleg így, hogy van lehetőség rendes szakmára is.

Egyébként igen, BTEC-et college-ban rakom le, level 3-on. Vagyis már majdnem megvan, mivel ez a második évem, azaz júliusban meg lesz a National Diploma. Ezzel jelentkezek egyetemre, ami 120 Ucas-t ér. A szak egyébként amire jelentlezek oda 80 pont kell, szóval bőven elég.

2018. márc. 23. 16:36
 10/10 anonim ***** válasza:
a ucasba beavatnal legyszi irtam privit
2018. márc. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!