Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szeretnék külföldön tanulni...

Szeretnék külföldön tanulni (pontosabban Japánban) a cserediák programmal kb 1 évig. De mennyi előkészületet igényel ennek a megszervezése?

Figyelt kérdés

Pontosabban,hogy hogyan folyik ez az egész cserediák dolog. Az odáig teljesen rendben van,hogy mondjuk besegítünk a családnak pénzügyileg logikusan. (Ha máshogy lenne bár nem hiszem akkor javítsatok ki.) De mennyi időbe telik ez az egész dolog,hogy mennyivel kell előre beszervezni a dolgokat? És pontosan,hogy mennek ezek a dolgok mert arról hallottam,hogy mindenek előtt van a családdal egy találkozó (vagyis ahogyan olvastam ezt vettem ki belőle és ez teljesen logikus is). De előtte még miket kell elintézni meg stb?

Tudom,hogy van ebben a kérdésben felesleges dolog de viszont pontról pontra érdekelne ez az egész dolog mert sokkal jobb,hogyha itt kérdezem meg mert milliónyi ember van akik éppen cserediákok valahol és így nekik van tapasztalatuk ezzel. Szóval leginkább olyan embereknek a válaszait várom akik már vettek részt ilyenben.



2018. ápr. 11. 17:30
 1/2 A kérdező kommentje:
helyesbítek. A családdal kapcsolatos dolog,hogy pénzügyileg támogatjuk azt vegyétek nem létezőnek mert most ugrott be,hogy nem úgy kell. Köszönöm előre,hogy elnézitek :D
2018. ápr. 11. 17:35
 2/2 anonim ***** válasza:

Több lehetőség áll előtted!


Általában fél évvel előtte szokták megkezdeni a szervezést, és mindenkivel lepapírozni mindent. Számomra nem derült ki, hogy középiskolás vagy egyetemista vagy, de gondolom előbbi. Ez azért fontos mert a legtöbb középiskola és főisokola/egyetem rendelkezik nemzetközi kapcsolatokkal és azon keresztül tudsz menni külföldre. Sajnos Magyarországi tapasztalatom az, hogy a legötbben csak Eu-n belül rendelkeznek kapcsolatokkal.


Ebben az esetben az iskola segítségét nem tudod igénybe venni. Így maradnak az ügynökségek amik ugye a legtöbb esetben fizetősek vagy ellenszolgáltatást követelnek meg mint például az, hogy te is fogsz fogadni valakit a közeljövőben. Ha pedig kipengeted az összeget az ügynökségért akkor ilyen követelménynek nem kell megfelelned. Vannak egyéb kritériumok, de ez az ügynökségtől függően változik. Az AFS és a Rotary a két leghíresebb és ha jól tudom mind a kettő megy EU-n kivülre is.


Az utolsó lehetőség pedig az, hogy kezedbe veszed a dolgokat és te magad intézel el mindent. Megpróbálsz keresni családot, iskolát , de ez nagyon körülményes tud lenni, így az előbbi lehetőségeket ajánlom. Nekem szerencsém volt abban az értelemben, hogy Finnországba találtam sulit, családot stb. persze az egyik tanárom kapcsolatait használtam fel. Minden mást saját magamnak intéztem és csináltam.


Ezen felül, ha marad uticélnak Japán, akkor kell vízum, oltások, repjegy stb. de persze ebben az ügynökségek tudnak neked segíteni. Illetve függeszd fel a tanulói jogviszonyod arra az időre amíg ott vagy!


Remélem hasznos választ tudtam adni!

2018. ápr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!