Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kanada, USA vagy UK egyetem...

Kanada, USA vagy UK egyetem és munka. Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

Érettségi után ki szeretnék menni valamelyik országba( Kanada eddig a favorit),először egy angol nyelvtanfolyamot végezni(kb 2hónap) és utána elkezdeni dolgozni,majd ha lehetséges egyetemen elhelyezkedni.Mit gondoltok mik a prok és contrák?

19/L



2018. máj. 16. 23:15
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Contra: Kanadába és az USA-ba nem tudsz csak úgy kimenni dolgozni. Ha jelenleg van 8-10 millió Forint félretett pénzed, akkor jelentkezel egyetemre, befizeted a tandíjat, ami nemzetközi diákként kb. a háromszorosa, mint a helyieknek. Egyetem mellett korlátozott órában dolgozhatsz, ebből a megélhetésed, lakhatásod felét kb. tudod fedezni. Tehát marad UK, ahol nem tudom, hogy ingyenes-e az oktatás, de dolgozni kimehetsz.
2018. máj. 17. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Előttem lévővel teljesen egyetértek, kivéve hogy feketén is lehet melózni amit ugye az egyetem nem lát. Sokan csinálják, hiszen nem mindenki képes 10 millió forint spórolt pénzel nekilendülni. Egyébként Skóciában ingyenes az oktatás, de nehéz bekerülni. Az egyesült királyság majdnem minden részén viszont tök könnyen jutsz munkához boltban raktárban vagy akárhol.
2018. máj. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Anglia mellett szólnék. Közelebb van, (szintén) jó az oktatás, könnyű kijutni és bár nagyon drága az egyetem, 3 éves szak az 9 millió forintra jön ki, de a diákhitel az szinte nevetségesen megkönnyíti az egészet. Ami nemzetközi és EU-s diákoknak is ugyanúgy jár. (Ha kilépnek az EU-ból, akkor drágább lesz valószínű úgy 1000 font/év, de ugyanúgy biztonságos feltételekkel.)

Lakhatásra is ugyanolyan feltételek mellett lehet igényelni hitelt, ha nem sikerülne másképp.

2018. máj. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!