Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Eredményezhet csúszást az...

Eredményezhet csúszást az Erasmus?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövő félévben kiutazom külföldre egy félévre. A koordinátorunk azt mondta, hogy nem eredményezhet az Erasmus-idő csúszást, de nem tudom, ez hogyan lehetséges. Még akkor is, ha elfogadtatom minden tárgyam odakint, maximum kb. 15 kreditet szedhetnék össze. Akkor hogyan működik ez? És az itthoni tárgyfelvételkor fel kell vennem olyan tárgyakat is, amiket nem kint fogok elfogadtatni (azaz vizsgáznom kell-e itthon is)?

2018. máj. 20. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Amit itthon vettem fel, abból itthon vizsgáztam, amit külföldön vettem fel, abból külföldön vizsgáztam. Volt 2x4 kredit, amit mind2 helyen elfogadtak, és csak külföldön kellett vizsgázni, de az nem számított bele az ösztöndíj átlagba.

Csúszni lehet vele, kibírod. Nagyobb nyereség a külföldön töltött fél év, mint amennyibe kerül egy fél év itthoni egyetemi csúszás.

2018. máj. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Legtöbb ismerősöm csúszott, viszont cserébe egy olyan félévük volt amit soha nem fognak elfelejteni. Szerintem még csúszással is érdemes belevágnod!:)
2018. máj. 21. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Volt olyan ismerősöm, aki nem csúszott, nálunk 1 év csúszást jelentett (a keresztféléves tárgyfelvétel lehetőségének hiánya miatt).

Ez a saját TO-n kell tisztázni!

2018. máj. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Csak hogy tiszta legyen: itthon végül is hány kreditet kell teljesítenem? Merthogy ugyanúgy vizsgázom akkor itthon is az itthoni tárgyakból, ugye?
2018. máj. 21. 14:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyat, aki konkrétan úgy megcsúszott az Erasmus miatt, hogy rá másfél évre ki is dobták az egyetemről, mert pont átalakították a tanrendet és úgy jöttek ki az egymásra épülések neki, hogy nem tudta behozni.
2018. máj. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, eredményezhet csúszást. Sőőőőt, a legtöbb ismerősömnél eredményezett is egy fél évet
2018. máj. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!