Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tavaly kiköltöztünk Németorszá...

Tavaly kiköltöztünk Németországba ha itt elvégzem a 8. osztály utána Magyarországon mehetek gimibe?

Figyelt kérdés

Nemetország:7.,8.osztály

Magyarország:gimi(fősuli)


Tudom hogy itt úgy van hogy (Hessen)

•grundschle 1-4.osztály

•Realschule 5-10.osztály

•Gimnasium 10-13.osztály


De magyarországon

Általános 1-8.osztály

Gimi 9-12.osztály


Lehetne hogy itt kint a 7.és a 8.osztály kilyárom otthon meg normálisan gimi?


Ha muszály lenne akkor szombatonkent járnék magyar suliba mert Frankfurtban van minfen szombaton magyar suli.


Így akkor lehetne?



2018. máj. 30. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mi a fenéért akarsz te magyar iskolába járni?

Használd ki a lehetőséget, hogy megtanulhatsz folyékonyan, egyre jobban anyanyelvi szinten németül.


Ne legyél saját magad ellensége!!


Jót tenne neked az a német oktatás.

2018. máj. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A barátok a hazám és itt németben nincs gimis év végi bál pedig az nagy élmény és 3 év alatt elég jól megtanulhatok nemetül nem kell még több idő
2018. máj. 30. 20:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nemetben a gimibe mehetsz mar 5. osztalytol. tudom, mert a fiam szeptemberben ott kezd. vagy realschule vagy mittelschule, vagy gimnazium van 5.-tol.
2018. máj. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi☺

csak hogy amit leírtam engem az érdekelne egy igen/nem

2018. máj. 31. 16:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én meg az általánost nem fejeztem be Magyarországon. 8. osztályos voltam amikor kiköltöztünk Angliába, és betettek 9. osztályba. (Mert itt is másként van, és eltér a korosztály is.)

Azóta itt érettségiztem le, ide jártam college-ba, és szeptembertől kezdem az egyetemet. És nem bántam meg 😉

Lett volna esélyem jelentkezni magyarországi egyetemre is, de visszatekintve az ottani általános iskolai oktatásra és körülményekre, valahogyan a hideg is kiráz hogyha belegondolok.

Szóval énis amondó vagyok, hogy fejezd be a tanulmányaidat Németországba. Sokkal jobb az okatás, kevesebb stressz, és jobb elismerés.

2018. jún. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
-ban*
2018. jún. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi és mélyen legbelül tudom de az egyetüllet(hogy barátok nélkül),a félelem(a jövőtöl),és a stressz de még nem tudom
2018. jún. 3. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!