Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tudnék Iránban "Iszlám...

Hogyan tudnék Iránban "Iszlám teológiát és miszticizmust" tanulni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

[link]


Ezen az oldalon a meghirdetett "Religion and mysticism" szak érdekelne (kisebb mértékben a "Quranic sciences and hadith" és "History of civilization of Islamic nations" szakok).


Ezt az oldalt találtam még, ahol van "Comparative religions and mysticism" szak: [link]


Az admission és admission requirements részlegeket megtaláltam és elolvastam, de azért érdekelne, hogy ez az egész mégis hogyan működne a valóságban.


Angolul folyékonyan beszélek (emellett van egy 98%-os felsőfokú nyelvvizsgám is), de Perzsául (vagy bármilyen más nyelven) nem beszélek egy szót se.


Továbbá nem találtam meg, hogy az iszlám teológiával foglalkozó szakok elérhetők-e nem-muszlimoknak (feltételezem igen) és nem-irániaknak (ezt viszont nem tudom).


Angol nyelven jó pár vallási és (tényleges) metafizikával foglalkozó könyvet elolvastam -- és ami talán fontosabb, úgy gondolom többé-kevésbé megértettem, mind a nyelvezetet, mind a mondanivalót --, szóval az egyetlen nyelvi akadály a perzsa lenne (feltételezem).



Vannak itt olyanok, akik Iránban tanulnak? Van valaki, aki bármilyen módon segíteni tudna?



2018. jún. 6. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem innen senki se ment oda. Ha ennyire folyékonyan beszélsz angolul utána tudsz nézni illetve az illetékesekkel levelezni.
2018. jún. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Írják, hogy vannak Magyarországról olyanok, akik a teheráni egyetemen tanulnak (meg Romániából is, már amennyire ez releváns magyar szempontból).


Levelezni tudnék velük, de tapasztalatokat nem szereznék belőle. Nem feltétlen csak az egyetemmel kapcsolatban érdekelnének tapasztalatok, hanem az ottani élettel is.

2018. jún. 6. 11:41
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Hát az ottani élet. Személy szerint elkerülném most azt a területet...túl veszélyes.
2018. jún. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen terv, de jóval bonyolultabb, mint gondolod. Először is nem csak a perzsával gyűlne meg a bajod, hanem az arabbal is, iszlám teológiához az teljes mértékben elengedhetetlen. Én a helyedben, ha tényleg komolyan gondolod, először az ELTE-re mennék, arab főszak, perzsa minor kombóval. Az kitűnő nyelvi és kultúrális alapokat adna. Iványi professzor ráadásul nagyon ott van iszlám teológia és miszticizmus területén. A perzsa tanszék minden évben szervez nyári utazást Teheránba a nyári egyetemre, de gondolom hosszabb időre is lehetne menni. Ez által kapcsolatokat is tudnál szerezni, úgy már mindjárt könnyebb lenne később kimenni erre a szakra. Irán gyönyörű ország, egyáltalán nem veszélyes, a perzsa nép pedig nagyon barátságos.
2018. jún. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az egyetlen kizáró tényező a vallás lehet, nem tudom, hogy elvárás-e, hogy muszlim legyél, ezt meg kell érdeklődni, de szerintem nem elvárás. Mintha egy egyetemi társam ilyen irányban tanult volna arrafelé, és ő defacto nem muszlim.
2018. jún. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én inkább a perzsa főszakot ajánlanám, és nem is biztos, hogy arab minorral. Perzsa főszakosként ugyanis kötelező 2 évig arabot tanulnod, tehát nem tudod elkerülni. Az ELTE arab szakkal pedig egy probléma van, és az egy nyelvtanár, akit nem szeretnék megnevezni. Ott a modern arab nyelvoktatás sajnos nem úgy működik, ahogy kellene.

Egyébként campus mundi ösztöndíjjal ki lehet menni 1 évre Iránba, akár a Teheráni Egyetemre is.

2018. jún. 13. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!