Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni külföldön a nyelvet?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni német nyelven. Lehetőségem lenne rá, hogy kimenjek külföldre. Kizárólag német nyelven beszélő emberekkel lennék körülvéve és velük is laknék. Magyarul senki nem tudna körülöttem, így más lehetőségem nem lenne a kommunikációra. De szerintetek kb. mennyi idő alatt tudnám ilyen módon megtanulni kb, középszinten a nyelvet, ha emellett nyelviskolába nem járnék?!

2018. jún. 12. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Attól is függ, hány éves vagy. Folyékonyan tudnál beszélni szerintem egy év alatt, viszont a nyelvtant nem lehet így megtanulni. Nyelvvizsgázni nem tudnál nyelviskola nélkül.
2018. jún. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok. Egy alap szinten tudok németül, de nem túl nagy tudással indulnék. És nagy motivációval, internetről és nyelvkönyvekből nem lehetne emellett önállóan megtanulni és megérteni a nyelvtant?
2018. jún. 12. 19:40
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

2, de inkább 3 év után eseteg egy biztos társalgási szint. Hivatalos dolgok intézéséhez azt mondanám 5-6 évet kell legalább kint élni. Anyanyelvit meg valahova 15+ fölé sorolnám.


(13 éves koromban költöztünk el anno külföldre, szóval úgy ahogy szerintem reális a következtetésem.)

2018. jún. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem vagy félénk, és keresed a lehetőséget a beszélgetésre, akkor 1 év után nagyon jól fogsz beszélni. Én Spanyolországba mentem ki babysitternek, minimális tudással, és 1 év alatt középfoknál jóval magasabb szinten beszéltem. Később, már 37 éves voltam, mikor a férjem munkája miatt kiköltöztünk Kanadába, előtte csak pár hónapig tanultam angolt otthon, és kint pár hónap múlva már mindent el tudtam intézni, mert muszáj volt. A lányom meg, aki fiatal, fél év után teljesen folyékonyan beszélt, 1 év után meg szinte tökéletesen, akcentus nélkül. Bár ő iskolába járt. 2,5 éve vagyunk itt, és most készülök egy felsőfokú vizsgát tenni.
2018. jún. 13. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

"Hivatalos dolgok intézéséhez azt mondanám 5-6 évet kell legalább kint élni."


És addig ki intézi az ember hivatalos dolgait? Vagy addig nem nyit bankszámlát, nem megy orvoshoz, nem szerez jogosítványt, nem bérel, vesz lakást, nem köttet internetet?

2018. jún. 13. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

#5 Költözz ki. Gondolom azt az elvet követed, hogy kimész és 2 hónap után elfelejted a madzsart, és anyanyelvi szinten beszéled a nyelvet, mint ahogyan sokan sztárolják így magukat.


El lehet intézni dolgokat kevés angol tudással is, főleg ha megértő az ügyintéző. De ahhoz, hogy probléma nélkül, lazán és érthetően intézz el mondjuk egy iskola beíratást, vagy bármi hivatali dolgokat, ahhoz kell legalább 5-6 év. Még mindig tartom magam a leírtakhoz, nem lesz senki perfect egy-két év alatt. Ismerek olyat is, aki már 8 éve kint él, és még mindig vannak félreérthető pillanatai, az akcentusa is megvan, és néha vissza kell kérdeznie. Nem egy ilyet ismerek, pedig köztük némelyik elég törekvő és elszánt. De találkoztam már tolmáccsal is, akinek a férje külföldi volt, és már ott élt 20 éve. Az akcentusa szintén meg volt elég hallhatóan, de azért jól kitudta fejezni magát minden téren.

2018. jún. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez a húsz évesdi baromság.


Nem a legrelevánsabb példa, de a dédpapám 4 évet töltött a Gulagon. (Balatoni harcok után vitték el)


Egy szót nem tudott oroszul.

49-ben már folyékonyan beszélte a nyelvet...

Való igaz, hibákkal, ukrános kiejtéssel.


Egyébként min. A2 nyelvtudás nélkül nem kezdenék ebbe bele.

Szánj rá arra 1-2 évet, hogy megtanuld a nyelvet valamennyire, szerintem.

2018. jún. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Változó.


Van ismerősöm, aki kiköltözött Angliába kb erős alapfokú angollal, de 2 év alatt simán feltornázta magát erős felsőfokra.

Van más ismerősöm, aki 3 évig volt Angliában, és azután se tudott boltban mondjuk egy sütit meg kávét kérni érthetően.

Németországban is változó: sok ismerős alap németről 1 év alatt felment magabiztosra, megint más 2 év után is szenved, és a többi.


Én Dániában élek. 0 dán tudással jöttem ki, egy éve vagyok kint, s most vagyok az 'értem a nagyon egyszerű írott szöveget' szinten (mentségemre szóljon, hogy nem könnyen tanulható nyelv, még ha egyszerű is; mert Észak-Amerikában pl egy erős közép angolról fél év alatt egy erős felsőfokúra (105 pontos TOEFL ibt) jutottam fel, pedig csak melóztam). Míg egy másik magyar akit tudok, 3 év alatt a semmiről olyan szintre lépett, hogy már pénzért tart magán dán órákat. (de ő járt nyelviskolába is).

2018. jún. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!