Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mik a tapasztalatok a cserediá...

Mik a tapasztalatok a cserediákságról?

Figyelt kérdés

Nemrég szántam el magam erre, és elég komolyan gondolom, több szervezettel is felvettem a kapcsolatot, sőt a nyáron önkéntes leszek az AFS-nél, hogy jobban utánajárjak a dolgoknak.

Szóval, én Olaszországban szeretnék cserediák lenni, és jó lenne hallani pár véleményt, ami mindentől és mindenkitől független, a te saját álláspontod. Persze nem csak olasz cserediák véleményeket várok, minden vélemény számít!

Szeretnék tapasztalatokat is megtudni, hátha később értékesek lesznek.

+ (ezt tényleg csak ha bevállalod) Melyik szervezettel és mennyiért mentetek ki? Hogyan lehet lejjebbverni a költségeket?


Ezekre is várok még válaszokat:

1. https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2. https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..



2018. jún. 12. 23:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek, lehet jobban megérné neked is az egyetemi éveid alatt kimenni.
2018. jún. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

En ugyan Nemetorszagban voltam nem Olaszorszagban, de azert megirom.


Tizenegyedikben mentem ki iden es majd augusztusban kulonbozeti vizsgazom mindenbol.

Szerintem nagyon megeri, nyelvtudasom sokan azt mondtak, hogy mar mar anyanyelvi szintre tudtam fejleszteni, egyetemre is ide fogok jelentkezni.


nekem olyan 2 millio volt es az ev alatt meg egy olyan fel millio minimum elment, ha nem szamolom bele az utazgatasokat (szal leosztod 10 honapra, az olyan havi 50, de hallottam mar olyanokrol is akik havi 10el kihuztak).


Elony, ha nyitott vagy, jol alkalmazkodsz es nem vagy buta, mint a kenyer es hivogatod a rendort minden masodik turbanos emberre :) ja es arra is keszulj, hogy ha nincs valami hatalmas szerencsed akkor valami kis 20ezres varosba fogsz kerulni, ahol valami elbâszott dialektust beszelnek(mondjuk nemtudom olaszban mennyire van ilyen, napolyban tudom h van mondjuk):D


Ja es azert ez tenyleg egy egesz ev,ami nagyon sok ido, szoval jol gondod meg es azert vannak nehezsegek is (pl. elegge szetveri az otthon kapcsolataid es az ujak meg nem lesznek az elejen eleg erosek, stb.).

Mindezek ellenere, en nagyon tudom ajanlani. Engem nagyon sokat formalt, sokkal onallobba valtam es nyitottabba(meg jobban :D).

2018. júl. 2. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem abszolút megéri. Rengeteg tapasztalatot ad. Nem akarok nagy szavakkal meg közhelyekkel dobálózni, de ha röviden meg össze akarom foglalni, hogy nekem miért adott nagyon sokat a csereévem, akkor ez az: sokat tanulhatsz önmagadról és úgy az emberekről általában. Kimozdít a saját kis világodból, nem mondom, hogy nem lesz olyan pillanat, vagy időszak, amikor csak sírni van kedved, de én azt mondom, hogy mindenképpen érdemes elmenni, ha van rá lehetőséged.
2018. júl. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!