Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliai Állatorvosi Egyetem...

Angliai Állatorvosi Egyetem tandíj támogatás?

Figyelt kérdés

A tandíj több millió forint ide, és az lenne a kérdésem, hogy milyen támogatásokat lehet igényelni, amivel ezt az összeget teljes egészében kifizetnék? Úgy hallottam, a diákhitel jó lenne erre, mivel az EU-n belül található az egyetem, de ezt a megoldást a környezetemben élő egyik személy sem ajánlja. Én inkább valami állami pályázatra gondoltam, vagy nem tudom. Aki jártas ebben, kérem, segítsen!

Illetve 1-2 év intenzív angol nyelvtanfolyammal fel tudnék készülni a beszédre? Na meg persze az előadásokra? A mostani angolom kb. olyan erős alapszint, amit a netről kapartam össze pár év alatt, olvasott szövegek 85%-át értem, a beszédet pedig akkor, ha szépen artikuláltan mondják.

Kérem kíméljetek azokkal a kommentekkel, hogy az itthoni állatorvosi képzés is nagyon erős, meg mindenféle visszatartással, egyenlőre még csak informálódok, és lehetőségeket nézek.



2018. jún. 15. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézz fel az adott egyetem honlapjára, ott fent vannak az osztondíjak, az is, hogy kik pályázhatnak rá. Ez egyetemenként változik, van ahol azért is kapsz némi pénzt ha kituno bizonyítvánnyal jelentkeztél. A diákhitelt én erosen ajánlom. Angliában élek, nekem is folyamatban van. Nem olyan mint a magyar, hogy akár a gyerekeidet is eladósíthatod vele. Ha nem tudod visszafizetni 30 éven belul akkor eltorlik, ha nincs bevételed, akkor addig felfuggesztik, ha keveset keresel felfuggesztik. tehát nincs veszteni valód. Ezzel szemben neked a tandíjon kívul a megélhetésre is gondolnod kell. Sokan csak az elso évre mennek kollégiumba, mert rájonnek, hogy lakást bérelni olcsóbb.

A nyelvet meg fejleszd folyamatosan. Inkább a szókincsre menj rá mint a nyelvtanra. Én anno az angol érettségire megtanultam minden múlt idot, erre itt a 8 év alatt senkit sem hallottam volna, hogy használná. Keress rá "Being british: Joel & Lia" csatornájára akik a mindennapi brit élettel kapcsolatos videokat csinálnak.Meg nézz más youtube-osokat, illetve filmeket csak angolul.

2018. jún. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A filmeket most is rendszeresen angolul nezem, igaz felirattal (de altalaban az is angol), illetve sok angol nyelvu csatornat kovetek youtube-on. Koszonom a tanacsokat! :) Nem gondoltam volna, hogy a kollegium ott dragabb. Annyi kerdesem meg lehetne, hogy mivel irtad, hogy folyamatban van a diakhiteled, gondolom akkor meg tanulsz, neked mennyi idod van tanulas mellett elmenni dolgozni? Es mennyire nehez keresni egy helyet, ahol felvesznek? Koszonom elore is!
2018. jún. 15. 23:46
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Kicsit off. De addig ki ne menj egyetemre amíg nem tudsz rendesen angolul. Vagy menj ki és x idő mulva jelentkezz. Én itt Budapesten vagyok állatorvostanhallgató és nagyon megnehezítené plusszban a dolgomat ha nem érteném a szöveget. Főleg, hogy néhány prof szereti számunkra ismeretlen kifejezésekkel telipakolni a diakat. Nem kell tökéletes nyelvtudás de egy C1 azért kéne.
2018. jún. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Biztos nyelvtudás nélkül eszemben sincs. :D Gondoltam egyébként én is arra, hogy kimegyek egy kicsit "élni" és úgy gyakorolni a nyelvet, de ezt elég rizikósnak érzem, még átgondolom. Meg ez attól is függne, hogyha ténylegesen megtetszik az egyetem, és meg akarnám próbálni, akkor a nyelvtanfolyamon mennyire tudnék haladni, mennyit tudnék magamra szedni. Egyébként nyelvérzékem, úgy gondolom, elég jó van, tehát remélem annyira nem kínlódnék. Köszönöm a választ! :)
2018. jún. 16. 00:56
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szeptemberben kezdem az egyetemet Angliában. (Bár itt tanultam előtte is.)

Énis megigényeltem diákhitelt (Student Finance) és elvileg meg is kaptam. A tanárom ajánlotta ezt egyébként, aki szintén így végezte az iskolát. Meg egyébként úgy Anglia egyetemistainak a háromnegyede legalább :D

Ez egy afféle "Egyenlő esélyekkel" program az állam részéről. Ingyen egyetem nem létezik, de helyette van egy tényleg nagyon kedvező diákhitel, ami egy not for profit szervezet. Az igénylők 70%-a gyakorlatilag ki se fizeti a teljes összeget mire letelik a 30 év elévülés.

Ez úgy működik, hogy a pénzt te nem látod, hanem egyből a sulid kapja automatikusan. Miután végeztél sikeresen az egyetemen, csak akkor kell elkezdened fizetni, ha van bejelentett munkahelyed, és legalább 25 ezer fontot keresel egy évben. Ami egyébként 500 font heti fizura jön ki, és általában az emberek nem keresnek többet 300-nál...

Tehát ha 25 ezret keresel, akkor még nem fizetsz. De ha már az felett keresel, akkor annak a 9%-át.

Tehát ha keresel évente 27 ezer fontot, akkor a 2 ezer font extrádnak a 9%-át vonják le. Ami nincsen 200 font sem...

Tehát ez azt jelenti, hogy havonta fizetsz vissza 15 fontot, de keresel majdnem 500-at hetente, vagy 2000-et havonta.

Tehát ez olyan alacsony összeg, hogy hülyének is megéri továbbtanulni, és az anyagiak nem kifogás mint otthon.

Ha többet keresel, többet fizetsz, ez mondjuk természetes.

És úgy vonják le a pénzt majd,hogy észre se veszed. Azt a munkáltatód intézi. Olyan mintha levonnák adóba, tehát kézhez se kapod. Ha felmondasz, akkor megáll a fizetésed is addig amíg nem lesz újra munkahelyed. Ha kevesebbet keresel, nem fizetsz.

Ja egyébként ez a hitel követ. Tehát ha Magyarországra költözöl, nem felejtődik el. Le kell jelentened és megváltozik a fizetési küszöb is. Ha jól tudom, Magyarországon havonta 400 ezret kell keressél, hogy elkezd fizetni. Amit 400 ezer felett keresel, annak a 9%-át fizeted vissza. Ha "elfelejtesz" jelezni a költözésről, akkor emelhetnek valami kamatot vagy visszafizetési százalékot ha észreveszik.


Szerintem a hitel az ne riasszon vissza. Az angolok is szokták mondani, hogy hülye aki nem él a lehetőséggel, és nem értik azokat akik az anyagiak miatt nem vállalják be az egyetemet.

Egyébként ha jól tudom lakhatásra is van valami hasonló hitel. Az egyetemi ösztöndíjból nem élsz meg, az fix...

Én idén összesen £600-at kaptam. Szeptembertől más lesz, mert egyetemi szakot kezdek, és kapok egy ilyen "hűség" ösztöndíjat mert nem váltottam iskolát, ami £500. Meg gondolom hasonlóképp jön mellé a £600 eddigi.

Ezek épp hogy a buszomat fedezik, szóval nem árt ha az ember eleve kint él, és a szülei azt mondják neki, hogy "amíg tanulsz addig eltartunk" :D


Vagy próbáld meg Skóciát. Elvileg ingyenes a legtöbb egyetem. Vagy Wales, ott a 9 ezer font tandíj felét állja az állam, és csak a másik felére kell felvenned a diákhitelt.

Angliában megkerülhetetlen a 9000 font, vagy hitellel, vagy saját zseb.

2018. jún. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor ez a kinti diákhitel tényleg tök más mint a hazai. :D Ha arra jutok, hogy kimegyek, akkor ezt mindenképpen megpróbálom megigényelni az már fix. Hazaköltözni pedig nem igazán szeretnék utána, amúgy is úgy terveztem, hogy a hazai tanulás után megyek ki (persze az külön macera, mert ha nem dolgozol annyit itthon, amennyit igénybe vetted az állami fizetését a tandíjnak, akkor azt vissza kell fizesd, ha jól tudom). Ezt a 600 fontot az egész évre kapod az egyetemtől ösztöndíjnak? És lehet, hogy gagyi kérdés lesz, de ott nincs olyan, mint Magyarországon, hogy diák bérlet, meg, hogy a diákok olcsóbban utazhatnak? Vagy még azzal együtt is ilyen sokba kerül az utazás?

Köszönöm, és bocsánat, hogy sokfelé eltérek a kérdéseimben, de szerintem itt tudok róluk a legjobban informálódni, tapasztalatokból. :)

2018. jún. 16. 12:20
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 Igen, egy évre kaptam a £600-at. Elosztva 2 havonta, és így jött ki annyi végösszeg. De ezt is inkább az utaztatásra kapod. Bár nekik mindegy mire költöd...

Lehet igényelni metro kártyát amivel 50%-osan utazol mindenen, de az sajnos csak 19 éves korig jó. Egyetemistáknak nem jár semmi a jól tudom, de ezt még nekem is meg kell érdeklődni.

Én napijeggyel szoktam jönni menni, ami £2.50 így féláron. Novemberben leszek 19, szóval onnantól £5 lesz egy napra a busz... Mondani sem kell hogy nem éri meg. Addigra megpróbálom megszerezni a jogsit és veszek egy kis 206-ost 300-400 fontért :D Még így is jobban megéri.


Viszont ne nagyon halogasd az egyetemet itt, mert ha kilép Anglia az Únióból, nem tudni mi lesz a diákhitellel az EU-s állampolgároknak. Az a jó, ha már elkezded most, akkor is befejezheted ugyanígy, még akkor is ha közben lépnek ki. Tehát érdemes lenne ebben az 1 évben elkezdeni az egyetemet, mert akkor onnantól már biztos lesz a hitel is ag egyetem végéig.


Bár ki tudja, lehet nem változik semmi, ezt még nem tudni.

2018. jún. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja egyébként ha jól tudom a legtöbb egyetem GCSE Grade A-C jegyet kér angolból. Ami egy B2-es vizsgának felel meg, bár ezt minden egyetem oldalán feltüntetik.

Nekem is ez van, és a tanulással sosem volt problémám. Sőt, osztályelső vagyok, idén is minden tárgyból D-t kaptam. (Magyar megfelelője az 5-ös.)

De nyilván nem mindegy milyen szak. Az orvosi biztosan sokkal nehezebb mint az én esetemben az infó, szóval az angolra nagyon gyúrj rá. Ha a beszédre nemis, legalább a megértésre.

2018. jún. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!