Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Akik középiskolába fél évre/eg...

Akik középiskolába fél évre/egy évre kimentek külföldre tanulni, megérte? Tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés
Én fél évre mennék ki Olaszországba 11.-ben, nyelvtanulás céljából, mennyire nehéz utána bepótolni az anyagot (mindenképp évet kell ismételni)? Minden részletes beszámolóért megy a zöld kéz^^

2018. jún. 20. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint nem vagyok érintett, de egy nagyon jó barátom ment ki anno Németországba egy félévre 11.ben (ennek már 4 éve). Ő nagyon szeretett kint lenni, nemzetközi kapcsolatokat építhetett, ami azért sose rossz ha esetleg a későbbiekben utazik az ember és van ismerős az adott országban. A nyelvvel nem volt problémája, mert azelőtt is nagyon jól beszélt, de miután hazajött gyorsan le is tette a nyelvvizsgát ami azért elég nagy plusz volt a továbbtanulásnál. Tanulással nem volt baja, állandóan küldtük neki a jegyzetet és amikor tudott akkor azt tanulta, de inkább a kinti tananyagot vette át, mert nagyon sok tárgyat elfogadtak neki (nyilván ezalól kivétel a magyar, történelem), de pl. a matekot azt hiszem befogadták, így évismétlésről szó sem volt. Letett pár vizsgát, de semmi több, egyáltalán nem volt kérdés, hogy ismételtetnek-e vele vagy sem.
2018. jún. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A fiam három hónapot volt kint Angliában. A tavaszi szünet után indult, itthon lezárták a jegyeit, elfogadta a gimi azt az évét - semmit nem kellett pótolnia. Ha fél évre mész /feltéve, ha elenged a sulid, mert nem mindenhol rugalmasak/, akkor már nehezebb a helyzet - ezt érdemes a suli vezetőségével megbeszélned, hogy jelenleg mia törvényi szabályozás. Engedik-e a különbözeti vizsgát/pótvizsgát, bármit. Ha jól tudom, ezeknek maximálva van a száma. Ha egy évre mész ki, az itthon sima ügy - mikor visszajössz, a most alattad levő osztályba kell iratkoznod. A fiamnak simán megérte - gimiben kezdte az angolt, alaptudással ment ki, három hónap után megcsinálta a Cambridge középfokot és egy használható, életszagú angoltudással jött haza. Az élményekről, új barátokról, tapasztalatokról nem is beszélve. Csak bátorítani tudlak, ha meg tudjátok oldani egy pillanatig ne gondolkodj, menjél! Sok sikert, érezd jól Magad és használd ki okosan az ott töltött időt!
2018. júl. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom! :)
2018. júl. 15. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!