Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Középiskola után egyetemre...

Középiskola után egyetemre Svédországban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most megyek 10.-be és hamarosan faktot kell választanom. Ennek alapján egyetemeket nézegettem, hogy miből kéne emelten éretségiznem.

Megfordult a fejemben külföldi egyetem is, valamilyen skandináv országban. Én Svédországra gondoltam, viszont Erasmusszal is csak pár félévet lehetnék kint, cserediák program pedig szóba sem jöhet, hiszen nem tudnánk nálunk elhelyezni a tanulót.

Létezik olyan, hogy az összes egyetemi évemet külföldön tudjam tölteni, támogatással együtt? Vagy fel kéne vennem diákhitelt?

Diákmunkával tudnám tudnám fedezni a kinti költségeket?

Ti esetleg melyik országokat ajánljátok?



2018. júl. 10. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Pont most akarsz odamenni, amikor a migránsok miatt kezelhetetlen a helyzet (magyarul káosz) van Svédországban. A helyi rendőrség nem ura a helyzetnek. Épeszű ember nem megy oda.
2018. júl. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

1. Kiköltözöl és oda felvételizel angol nyelvű képzésre.

2.Kimész Erasmussal néhány félévre, akármelyik magyar egyetem akármelyik szakáról (kis túlzással :D).

2018. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor melyik országot választanád helyette?
2018. júl. 10. 21:33
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, az 1.-nek szólt.
2018. júl. 10. 21:33
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Te tényleg ilyen könnyen elhiszed amit írnak?:D

A kérdésedre válaszolva pedig a svédországi egyetemre való jelentkezés a leglogikusabb szerintem. Ingyen tanulhatsz, a szállást, kaját pedig tudnád fedezni diákmunkával, különféle támogatásokat is meglehet célozni. És még sok más előnye van a külföldi továbbtanulásnak, Svédország nekem különösen jó lenne, én is sokat gondoltam már arra, hogy ott tanulnék.

Viszont ha ezt választod, mindenképp feküdj rá az angolra, ez evidens.

2018. júl. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az angollal nincsen baj, felsőfokú nyelvvizsgám lesz belőle.
2018. júl. 11. 07:54
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ősztől megyek Svédországba:

Jelentkezni nem bonyolult, egy angol nyelvvizsgát fognak kérni (TOEFL 90+, IELTS 6.5+ talán valahogy így) és igen, európai állampolgárként ingyen tanulhatsz. De:

-kollégiumot vagy apsz vagy nem, albérletet találni nem egyszer

-ösztöndíjat hacsak nincs valami szerencséd, nem nagyon találsz, mert az ázsiai/afrikai/nemuniós hallgatókat célozzák elsősorban

-diákmunka szintén nem könnyű, mert egyrészt időd nem nagyon lesz (a svéd egyetemek nem egyszerűen), másrészt feltételezem nem nagyon beszélsz svédül, ami nagyon sok helyen alapfeltétel (egyébként a svéd nem nehéz annyira, csak hát folyékonyra megtanulni mégsem 2 hónap)

Ha tehetek egy javaslatot: csináld meg a BSc-t otthon és masterre menj ki, arra jobbak a lehetőségek szerintem

2018. júl. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, te hogyan csinálod végig az egészet?
2018. júl. 11. 20:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Én már masteren vagyok, unió bácsi fizeti az ösztöndíjam, annyit amiből Svédországban is megélek.

#7 voltam

2018. júl. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Inkább Dánia!
2018. júl. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!