Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Meg fogom bánni ha nem megyek...

Meg fogom bánni ha nem megyek Erasmusra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sokat gondolkodtam az Erasmus féléven, és nem tudom mi legyen. Egyrészt látom az előnyeit, nyelvtanulas, uj baratok, jól mutat az oneletrajzban stb. Másrészt nem akarok semmiképp csuszni az egyetemmel, mihamarabb diplomazni akarok, dolgozni, építeni az életem, hogy ne az egyetem legyen már a fo iranyvonal hanem az, hogy legyen mire gyereket vallalni. Van egy komoly baratom, hosszútávra tervezunk, o tamogatna az Erasmusban is, reszerol nem lenne probléma, azt mondja ez szuper lehetőség, ne hagyjam ki, en viszont ismerem magam, nagyon nehezen viselem nelkule. A masik nagy problemam hogy egyszerűen nem tudok sokaig kulfoldon lenni. Nyaralason is par napig jol elvagyok, de mire letelik az egy hét en annyira várom hogy ujra magyar földön legyek. Nekem egyszerűen itthon a legjobb es legszebb minden :D Es igy tok durva velegondolni, hogy 5 honap... Viszont tobb olyan cég is szerepel a jovoveni céljaim kozt, amelyek német erdekeltseguek, meg valamivel muszaj megtoltenem az egyetemi evejet, mert rajtam kívül rengeteg embernek lesz még ugyanilyen diplomája...

Van még vki aki hasonlóan dilemmazott?


2018. júl. 11. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Megfogod
2018. júl. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ha nem vagy az a kalandvágyó típus, akkor nem bánod meg ha kihagyod. Ha nem éreznéd jól magad, hiányozna a magyar nyelv és környezet, na meg a barátod,akkor tényleg átgondolandó, hogy érdemes-e.

Úgy tudom (2?-)3 hónapra is ki lehet menni.

De ez csak egy lehetőség, nem kötelező élni vele.

2018. júl. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne menj.


Én nagyon sajnáltam, hogy nem engem választottak anno, de 2 éve végre kijöhettem Svájcba élni és dolgozni. :)

2018. júl. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Én akkor se mennék, ha fizetnének érte, szóval..

De hogy te megfogod-e bánni azt itt senki nem fogja tudni megmondani.

2018. júl. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
35%
Én Bolognába mentem ki, eredetileg azt hittem, 5 hónap, közben meg csak 3 volt. Mondjuk én nagyon akartam menni, nem igazán féltem tőle, és utólag nagyon örülök is, hogy mentem. Hihetetlen élmény, mindenféle embert megismertem a világ különböző részeiről, önállósodtam és nagyon jól éreztem magam, de persze néha kicsit nehéz volt, hiányoztak az itthoni emberek, de nem bántam meg egy percig sem. De ha te tudod magadról, hogy ilyen rosszul viseled külföldön, talán tényleg nem való neked. Esetleg tudnál menni Ausztriába, vagy más szomszédos országba? Mert akkor azért megvan rá a lehetőséged, hogy hazaugorj egy-egy hétvégére, meg téged is könnyebben meglátogathatnak. Meg amúgy én senkit nem ismerek, aki ténylegesen 5 hónapot volt kint, a legtöbb Erasmus félév 4 (esetleg 4 és fél) hónap alatt lemegy.
2018. júl. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!