Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen átlaggal juthat be egy...

Milyen átlaggal juthat be egy tanuló a SZTE jogi karára?

Figyelt kérdés

17eves vagyok, és jogot szeretnék tanulni a tovabbiakban. Erdélyben élek, viszont Magyarországon szeretném folytatni, és arra lennék kiváncsi, hogy milyen átlaggal juthatnék be a Szegedi Tudonányosegyetem jogi karára.


A válaszokat előre is köszönöm!



2018. júl. 14. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Először is, tanuld meg kérlek az egyetem nevét, ha már oda akarsz menni:-)


Amúgy meg, ugye itt pontok vannak, és jogon elég magas a ponthatár. 500 a maximum megszerezhető, és tavaly 467 pont kellett. Pluszban egyérettségi tárgyból emeltezned is kell.

2018. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, és köszönöm szépen!
2018. júl. 14. 13:34
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Arra figyelj, hogy annak majd járj utána, ez minden évben fel szokott merülni itt a Gyakorin, szóval, hogy Erdélyben akkor vannak az érettségik, amikor itt már föl kéne , hogy legyenek töltve az összes dokumentumok; szóval majd szerintem érdeklődj utána az Oktatási hivatalnál, vagy valahol, hogy ez hogyan szokott lenni, hogyha pl nem tudod időben feltölteni a dokumentumaidat. Nehogy lecsússzál róla. A többieknek , akik itt kiírták, nem tudom, megoldódott-e.
2018. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
*meg amúgy én tényleg nem tudok erről semmit, csak gondoltam, leírom, mert hátha fontos
2018. júl. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Magyarországon a felsőoktatási felvételinél a 11. és 12. év végi jegyeidet nézik, de ott sem minden tantárgyból. Ami kell az irodalom, nyelvtan, a matek, a töri, egy idegen nyelv és egy választható természettudományos/szakmai tantárgy. Ezekből jó minél több pontot összeszedni, mert úgymond ez egy biztos pont az érettségivel szemben, ahol meg bármi történhet. Igazából elég összetett a pontszámítás, bejuthatsz akár 3-as átlaggal is, de akkor nagyon-nagyon jó érettségiket kell írnod, ráadásul töri vagy magyar emelten kell, ha jól tudom. De ha kicsit elrontod az érettségid, viszont 4,5 feletti az átlagod, akkor is kb. ugyanott vagy. :)
2018. júl. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Néhány válaszoló szégyellje magát, süllyedjen jó mélyre! Mit képzeltek magatokról? Olyanokat írni, hogy 467 pont a ponthatár? Meg kettő emelt? Hol éltek ti? Milyen dolog ez? 460 pont a ponthatár kb. az összes jogi szakon ÁLLAMIN (ezt nem árt volna odaírni)! De ezt kb. a jogi egyetemre járók 5-10%-a sem éri el! Tudom miről beszélek, jogásztanhallgató is voltam! Úgy állítjátok be a jogit, mintha az lenne minden ember álma, csak sajnos elérhetetlen cél! Miközben fizetősre az ember fiának és lányának a kisujját nem kéne megmozdítani és fel lennének véve! Miközben itt magyarhonban a kettes tanulót, a bukottak bukottját felveszik jogira!


Kedves Kérdező!

Ne is hallgass ezekre a válaszolókra, legfőképpen az egyesre! Kötelezően egy emelt szint kell, hogy bejuss jogász képzésre! Nagyon fel lett hígítva, olyat is lehet hallani, hogy valaki szakgimnáziumból ment a Pázmányra! Állami képzésben levő ponthatárokat nagyon kevesen érik el, a legtöbben fizetősre 380-370-290-280 ponthatárokkal kerülnek be jogira! Simán menni fog!


[link]


A jogi egyetem nehézsége köszönő viszonyban sincs az első 4 szak nehézségével, ahol tényleg KÖTELEZŐEN kettő emelt kell!

Ugyanakkor legyél kicsit elővigyázatosabb a jogi egyetemre járó emberekkel, mert a legtöbbje nem varázsolt 12 év alatt...és akkor most nagyon finoman fogalmaztam! Az első válaszolón meg óriásit röhögtem! :DDD Úgy beállítani a jogit, mintha az egy elérhetetlen cél lenne, hihetetlen! Átlagemberből ezért hoz ki nevetőgörcsöt a jogi egyetem, mert ők próbálják magukat nagy embernek beállítani, de valójában akkora sznobok, hogy valami hihetetlen! A ponthatár állami képzésen kívül sehol sincs!

Ráadásul a fizetős szak átszámítva 2000-3500 lei közötti szemeszterenként, ami kb. semmi kategória. Összehasonlításképp az orvosi átszámítva 20 és 22 ezer lei között van félévenként...


Sok sikert!

2018. júl. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2018. júl. 21. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!