Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliai egyetemeken hogy...

Angliai egyetemeken hogy vannak a szünetek?

Figyelt kérdés

Csak szimplán érdekel, de sajnos nem nagyon találtam konkrétumot. Van esetleg köztetek aki tudja, hogy hogyan vannak a szünetek az angol egyetemistáknak?

Annyit megtaláltam, hogy elvileg heti 3, max 4 napot járnak be. De hogy van a téli és nyári szünet nekik? Mikor kezdődik a tanév? Mikor van vége? Vagy minden a szaktól, illetve egyetemtől függ?



2018. júl. 15. 00:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy októberben kezdődik az iskola. Oxford/Cambridge esetében 3 trimeszter van, mindegyik 8 hétből áll, és mindegyiket nagyjából 1 hónap (picit több is) szünet követ. De gyanítom, a többi egyetemen nem ez a szokás.
2018. júl. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem számolgattam hogy pontosan mi mennyi. Október elején kezdtem december 15 körül már kezdődött a karácsonyi szünetem. Január első héten már vissza mentem azt tudom. Utána meg olyan március eleje felé befejeztem 2 tárgyat úgyhogy már csak pár órám volt a héten. Április elején végeztem és április, május vizsgáim voltak.
2018. júl. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)


#2 Megkérdezhetem, hogy milyen szakot tanultál? Mert ha én például olyan szakon vagyok, ahol nincsenek évvégi vizsgák, akkor már áprilisban elkezdődhet nekem a nyári szünet ha mindennel jól haladok? (Ja de te ugye nem Oxford-on tanulsz ahogy az első említette? Mert akkor valószínű az én helyzetem más lesz.)

2018. júl. 18. 10:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem oxfordon egy kisebb londoni egyetemen Economicsot tanulok
2018. júl. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szak meg egyetem függő egyébként de az átlag egyetemista júniusba már nem jár ha ősszel kezdte.
2018. júl. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!