Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Miért mondják rám azt, hogy...

Miért mondják rám azt, hogy hazaáruló vagyok, mert nem Magyarországon akarok tanulni?

Figyelt kérdés

Röviden az a lényeg, hogy jövő évtől a Cambridge-i egyetemen szeretnék fizikát tanulni. Elég jó esélyem van bejutni, mivel van MENSA ajánlásom (tag vagyok), vannak hipotéziseim, amiket már publikáltam egy neves angol fizika szak-folyóiratba stb... Idén már ki kell költöznöm, pénzkeresés és a jelentkezés miatt. Amikor édesanyám ezt elmesélte a munkahelyén, hogy mennyire büszke rám, akkor megkaptam, hogy hazaáruló vagyok. Miért baj az, ha azt szeretném tanulni/csinálni, amihez értek, és az nem ebben az országban van?

Tényleg ilyen rossz, hogy felvették utánam a támogatást (gondolok itt adókedvezményre stb...), és én itt hagyom az országot? Pénzt úgyis küldök haza, amit majd itthon költenek el, és ebbe az adórendszerbe kerül be.



2018. júl. 16. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
azért mert a sok szerencsétlen aki fosik kijönni az csak irigy mert nekünk sokkal jobb életünk van mint nekik valach is lesz. ne foglalkozz a buta irigy népséggel. amúgy is, kit érdekelne ha "hazaáruló" lennél? kit érdekel az a retek ország? ott van az otthonod ahol jól érzed magad és kész, csak mert fos helyre születtél még nem kell beletörődnöd és azt az okádék országot kikiáltani hazádnak csak mert fosol cselekedni és jobb életet teremteni magadnak.
2018. júl. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem ez a valódi kérdés, hanem az, hogy ez téged miért is érdekel? Ők képekről látják azt, amit te személyesen fogsz, és halovány elképzeléseik vannak csak arról, amiket te személyesen meg fogsz élni. Miért fontos, hogy mit gondolnak?
2018. júl. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azért érdekel, mert azzal, hogy "hazaáruló", nagyon a lelkembe nyúltak. Ápolónőként dolgozok egyébként, a párommal keservesen nevettünk, amikor megkaptam a "béremelt" fizetésemet, ami 151E forint volt. Akkor határoztam el, hogy elméleti fizikával fogok foglalkozni, mert jobban érdekelt alapból is, de ez a fizetés kész vicc. Hozzáteszem, diplomás ápoló vagyok.

Csupán ennyi, hogy nagyon bánt az, hogy hazaárulónak neveztek, mert van lehetőségem kimenni, és egy neves egyetemen tanulni.

2018. júl. 16. 17:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én még a rendszerváltás előtt jöttem ki, akkor ugyanúgy megkaptam a "hazaárulót".

Azóta lehet, hogy a rendszer válozott, de az emberek mentalitása nem.

Vagy ha mégis, akkor rosszabbodott.

Amit én néha Magyarországon látok és hallok, azt sokkal jobban áthatja az irigység és a gyűlölködés, mint azelőtt.

Régen hivatalból kellett szidni a nyugatot és az ottani jólétet, most megteszik önszántukból azok, akik frusztráltak, megkeseredettek, irigyek.

Tisztelet a (kevés) kivételnek.

Ne törődj velük.

2018. júl. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenekkel nem kell törődni. A magyar ember egyik jellemvonása az irigység. Ezzel nem tudsz mit kezdeni. A legtöbben kicsinyesek és féltékenyek. Én is külföldön dolgozom és önerőből megtanultam egy nyelvet a 0-ról. Szerinted hogy reagáltak rá?
2018. júl. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
Nem szeretik az emberek a hencegést. Anyukád ugyanazt csinálta, amit te most ezzel a kérdéssel. Szívetek joga, de aztán nem kell csodálkozni.
2018. júl. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Egy érdekesség: Mindaddig vagy csupán hazaáruló a számukra amíg nem nyújtasz hasznot nekik, gondolj a külföldre menekült nagy tudósaink, illetve azokra kik csak külföldön tudtak kiteljesedni, mert Magyarország nem teremtette meg a lehetőséget nekik. Őket is hazaárulónak tartották, sőt még ember számba sem vették őket korukban, mert teszem azt zsidónak születtek. De az irigy kutyák mikor lehetőségük nyílik rá akkor buzgón dicsekednek, hogy: "Hát mi magyarok találtuk ám fel a "számítógépet" is, Neumann magyar volt, meg osztán az "atombomba" is magyar fejlesztés volt. Teller Ede nélkül amerika nem lenne semmi."
2018. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hencegés? Tehát, ha egy emberrel valami jó történik, és azt elmondja, az hencegés? Nem mondta el minden nap, csak egyszer. Az én ismerőseim nem is tudják, hogy miért megyek, csak a barátaim. Miért hencegnék ismeretlen embereknek? Nem írtam ki, hogy Kis Ilonka vagyok Debrencenből...akkor talán hencegés lenne.Érdekesek az emberek...

Hát, köszönöm, azt hiszem megkaptam a választ :)

2018. júl. 16. 20:15
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Nekem az USA az egyik vágyam, kinéztem ott egy egyetemet, nagyon küzdök érte, kemény lesz a következő két évem (11.es leszek), SAT vizsga, stb. És csak a családom tud róla, mert Apám mondta, hogy senkinek ne mondjam, mindenki aki tud róla, hallgat, mert nem lenne jó, ha piszkálnának vele.

A "hazaárulót" én is megkaptam, sőt, durvábbakat is... családtagtól... XD

Sok sikert neked!!!



PS: Kérhetek valamit? Ha jövőévtől majd Cambridgen tanulsz, akkor küldenél egy privátot, vagy írnál ide, hogy sikerült? Az, hogy másnak sikerült lehet segítene nekem a motivációban!!

Előre is köszönöm!!! :)


Üdv: 16/L

2018. júl. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!