Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi kell ahhoz, hogy Olaszorszá...

Mi kell ahhoz, hogy Olaszországban tanuljak egyetemen?

Figyelt kérdés

Mármint nyelvtudáson kívül.

Mit vesznek figyelembe? Számítanak az itthoni "pontok", tanulmányi eredmények, érettségi jegyek?

Gépészmérnöki szakra szeretnék menni, lehetőleg Rómába, vagy környékére 2-3 éves távlatban.



2018. júl. 20. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Pénz, nemzetközi nyelvvizsga és érettségi,fordítása.

Jelentkezel az egyetem honlapján vagy központi rendszerben és kész

2018. júl. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Akkor a pontokat ott nem számolják úgy mint nálunk?

A többi feltétel meglenne csak emiatt aggódok.

2018. júl. 25. 21:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Az érettségi fordításán túl van egy ilyen átértékelő valami is, olaszul dichiarazione di valami.. (nem emlékszem a pontos nevére) de úgymond átírják a jegyeidet az Olaszországban megfelelő pontokra. Nekem legalábbis 3 éve ez volt. Budapestre kellett vele mennem, nem a nagykövetségre hanem valami olasz intézetbe, az a baj hogy olyan régen volt hogy nem emlékszem pontosan... Bocsi
2018. szept. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Aktuális még a kérdésed? Én Olaszországban tanulok, megpróbálok válaszolni a kérdésedre.

1. Gépészmérnöki képzés Rómában: a tévhittel ellentétben nem rossz dolog mérnöknek tanulni Olaszországban, pláne nem gépészmérnöknek. A gépgyártás/autogyártás Olaszországban elég fontos ágazat, gondoljunk csak pl. a Ferrari, FIAT, Ducati járművekre... Ha Rómában gondolkozol, akkor a La Sapienza nevű egyetemet ajánlom, facoltá di ingegneria - Ingegneria meccanica. Bár én nem Romában tanulok, hanem másik városban, de a fiúk akik a mérnökire járnak elképesztően jól néznek ki, Szóval ha lány vagy ez plussz érv lehet.


2. Mit vesznek figyelembe? Az egyetemre online rendszeren keresztül tudsz jelentkezni. Ehhez effektíve szükséged lesz a középiskolai érettségi bizonyítványodra és ennek másolatának olasz fordítására. Az érettslgid napján le kell másoltatni az igazgatónővel az érettségidet, és lepecséltetni aaz iskola bélyegzőjével. Majd pedig a terülegileg illetékes oktatási hivatal járási hivataának bélyegzőjével... Ezt felvinni Pestre az Oktatási Minisztérium egy irodájába ahol újabb pecsétet raknak rá. (A pontos dolgokra már én sem emlékszem. Küldj egy emailt az olasz intézetnek. Ők leírják majd neked ennek a pontos menetét). Végül ezt elviszed hitelesítésre a Külügyminisztériumhoz. Ők egy 5500 Ft-os Apostille pecséttel ezt hitelesítik. Istenem, emlékszem anno hány magyar honfitársammal szorítottuk ott izzadó tenyerekkel az érettséginket és beszélgettünk külföldi terveinkről... Majd ezt az érettségit elviszed az OLASZ INTÉZETBE akik lefordítják és kiállítják erről ezt a Dichiarazione-t. (Nem emlékszem már én sem a pontos nevére). Tehát a középiskolai jegyeidre senki nem lesz kíváncsi. Az érettséginél pedig a jegyet nézik, a % nem! Törekedj tehát az 5-re mindenből! Ezt aztán egy 100-a rendszerben átszámolják neked. Az emelt érettségi egyetemtől függően érhet + pontot, de nem teszik kötelezővé, ha kinntre jelentkezel.


MERT: ami az olaszoknál igazán számít az az ún. TEST D'INGRESSO , erre az egyetem honlapján tudsz jelentkezni. Ha írsz a kiszemelt egyetemnek, ők készségesen válaszolni fognak neked ezzel kapcsolatban. Fontos megemlíteni, hogy ilyen felvételi teszt sem minden egyetemre van, de a többség már kéri, főleg mérnöki szakokra.


A felkészüléshez használhatod az Alphatest és Hoepli könyveit (keress rá!) illetve a Cisia weboldalát, ahol online szimulációs teszteket találsz.


Röviden, amit most középiskolában tenni tudsz a dologért:

1. Válassz ki 3-4 egyetemet ami szimpatikus, és természetesen a szóba jöhető városokat, ahol tanulni szeretnél. Olaszország a világ egyik legszebb országa, mindenhol akad valami szép hely. ;) Nézegess rangsorokat.

A la Reppublica és Censis rangsorok a legjobbak!


2. Tájékozódj arról, hogy az általad kiválasztott egyetem mit akar. Általában EU-s diák révén a felvételi procedúra nem olyan bonyolult. Az érettségit kérik, és neten lehet jelentkezni. Bátran írj nekik emailt. (akár angolul is)


3. Keressd fel az Olasz Intézetet (Istituto Italiano di Cultura - Pesten a Bródy Sándor utcában van) akik kompetensek ebben és segítenek a hivatali dolgokban is.

4. Szerezzd be a fennt említett könyveket, amik azért is nagyon jók ,mert a teszt feladatsorok mellett összefoglalva tartalmazzák a középiskolai anyagot, így jó ismétlés lehet. Tapasztalatból mondom, hogy az olasz közpiskolai matek oktatás általában elég magas szintű, még a legutolsó kisvárosi középsuliban is letolják az integrálás és deriválás alapjait! Szóval, ha nem túl késő mindenképpen menj el emelt matek faktra!


4. Írj nekem ha elakadtál! :)



Sok sikert a felvételihez!

2019. jan. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!