Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Helsinki Egyetemre jelentkezés?

Helsinki Egyetemre jelentkezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Aziránt szeretnék érdeklődni, hogy van-e Magyarországon az IEC-hez, Study in Denmark-hoz hasonló szervezetek, amelyek tudnának segíteni a Helsinki Egyetemre való jelentkezéshez, az ahhoz kapcsolódó információszerzésben? Ugyanis a fentebb megjelölt szervezeteknek nincsen kapcsolatuk a Helsinki Egyetemmel, igazából nagyon finn egyetemekkel sincsen kapcsolatuk.. :D


Ha esetleg ilyen nincsen, akkor Nektek van-e tapasztalatotok finnországi egyetemi (pl. Helsinki Egyetem :D) felvételivel kapcsolatban?



2018. aug. 6. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mikot fogsz érettségizni?
2018. aug. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Már leérettségiztem, sőt, már diplomám is van és dolgozom is (igazságügyi igazgatási alapszak), kb. 3 éve dolgozom egy végrehajtói irodában. Eredetileg az volt a terv, hogy továbbtanulok jogász szakon, de a három év alatt rájöttem, hogy ez a szakma nagyon nem passzol a személyiségemhez. Szóval csak akkor tanulnék tovább itthon jogász szakon, ha a külföldi képzés nem jönne össze. De ez teljesen irreleváns a kérdést tekintve... :)


Szóval a kérdés a továbbiakban is az, hogy van-e a fentebbiekhez hasonló szervezet, amely tudna tanácsadást nyújtani számomra a finnországi egyetemi képzésekre való jelentkezéshez, vagy ezeket az információkat csak egyéni úton lehet beszerezni?

2018. aug. 7. 00:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ilyen szervezet. Mit szeretnel tanulni? Alap vagy mesterszakon? En orvosira fogok jelentkezni,de en itt elek. Sok szak nincs angolul csak finnul vagy svedul foleg alap es osztatlan szakok. Angol es finn nyelvu szakokra teljesen maskor van a jelentkezes. Angol azt hiszem januarban a finn/sved meg marciusban.
2018. aug. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Alapszakra jelentkeznék. Pszichológia... :)
2018. aug. 7. 23:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Finnül kell tudni, de itt vannak nagyon intenzív tanfolyamok is kb. reggeltol estig. Mas modszerrel tanitanak,mint otthon.
2018. aug. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mennyi idő alatt lehet finnül középszinten megtanulni? :) Ha csak ezen múlik, akkor megtanulok finnül... :)
2018. aug. 8. 20:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Passz,tőled függ. Ėn 2 ėv után ìrtam közepét, de az már nagyon könnyen ment. Felvèteli finnūl van, nyelvvizsgát orvosin pl nem kèrnek. Ha gondolod ìrhatsz nekem ès mèg mesèlhetek.
2018. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja nem bocsi 2.5 èv majdnem 3 volt. Biztos lehet gyorsabban is. Mièrt pont ide jönnèl?
2018. aug. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A finnek az oktatási rendszerükről nagyon híresek.. :) Meg állítólag Európában a finneknél oktatják a legszínvonalasabban a pszichológiát. Fogok írni! :)
2018. aug. 9. 22:41
 10/10 A kérdező kommentje:

Találtam egy angol nyelvű képzést, fizioterápia BSc képzés. Elég régóta foglalkozom sporttal és van is sporttal kapcsolatos végzettségem, de csak középszintű, dolgozgatok is benne főállás mellett. Közben váltottam állást, de jelenleg is tervben van, hogy jelentkezem egy finn egyetemre, de nem feltétlenül ragaszkodom a pszichológiához. Elég régóta érdekel a sportfizioterápia, sportrehabilitáció, lehet, ezen a vonalon fogok elindulni.


A Satakunta Egyetem egyébként színvonalasnak számít? Oda tervezek felvételizni, de csak 2020-ban. Rákészülök még erre a pályamódosításra lélekben... :)

2019. jan. 19. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!