Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Orvosi egyetem kezdesése...

Orvosi egyetem kezdesése Németországban érettségi után mennyire nehéz? Megéri?

Figyelt kérdés

Egy ideje azt tervezem, hogy nem belföldön szeretnék tovább tanulni és elsősorban Németországra gondoltam. Ennek az oka főleg az itteni helyzet, szerintem a magyar egészségügy hibáit nem kell bemutatnom. Tehát ebből adódóan semmilyen formában sem szeretnék ebben részt venni.

Magával a követelménnyel nincsenek problémáim a kémia a biológia a matek és majdnem minden szükséges tárgy jól megy.

Amiben nem vagyok biztos az a nyelvtudásom, mert őszintén szólva fogalmam sincs, hogy érettségiig feltudom- e hozni.

Előadásokat hallgatni német nyelven.. beszélni más emberekkel.. idegen nyelvű könyvekből tanulni.

Sajnos sem angolból sem németből nem állok túl jól.

A német B2 körül van de sajnos rettegem attól, hogy megkell szólalnom. Az angolt pedig ne is említsük.:D


2 év alatt ( ennyi időm van érettségiig) ez felhozható vagy felejtsem el ?


17L



2018. aug. 18. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Meglehet tanulni 2 év alatt németül annyira, de viszont akkor nyáron szépen kikell menned workaway vagy hasonlóval 3 hónapra, mert amúgy kevés lenne.
2018. aug. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Lehet, hogy a magyar egészségügy nem valami fényes, viszont az orvosi egyetemekre -kivétel nélkül- ez nem érvényes, mindegyiken olyan diplomát kapsz, amelyikkel kint is szívesen fogadnak. Mindegy, hogy sote-s vagy dote-s vagy, Németországban ugyanúgy kapni fogsz állást, rezidensként is. Viszont így, hogy az egyetemet is kint akarod végezni, ahhoz nem elég a perfekt német tudás, el is kell majd tartani magad valamiből, meg aztán hazajárni sem éppen élvezet, stb. nézd meg azért minden oldalát a dolognak. Egyébként olyat is csinálhatsz, hogy gyakorlatokat töltesz kint, vagy élsz az erasmus lehetőségeivel. ;)
2018. aug. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%
En is mas orszagban fogom kezdeni az orvosit,mondjuk en mar kint is elek. Szerintem vagj bele, ha megtehetitek. Igen,utana is szivesen fogadnak, de az ottvegzettek is altalaban nagyvarosban szeretnenek lenni, ezert kulfoldi rezidenseket altalaban oda tesznek,ahol van meg hely. Szoval ha ott vegzel te valogathatsz,ha oda mesz,akkor meg ok mondjak meg majd hol van rad szukseg. Plusz mivel tobb penzt fektetnek az oktatasba korszerubbek az egyetemek,elvezetesebbek a gyakorlatok. Ha mar ennyire undorodsz a magyar helyzettol mar most,akkor folosleges elkezdeni. Plusz szinte minden Nyugat-Europai egyetem elorebb van nemzetkozi rangsorokban. Sok sikert! Szerintem 2 ev alatt,ha most B2-n vagy siman felhozhatod magad, en nullarol tanultam meg egy idegen nyelvet, hogy az orvosira jelentkezhessek.
2018. aug. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!