Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » University of Edinburgh...

University of Edinburgh orvosira nyerhetek így felvételt szerintetek?

Figyelt kérdés

Ha a personal statement jó, van 4 db 100% közeli emelt érettségim (fizika, biológia, kémia, angol) és CAE nyelvvizsgám, valamint tudom fizetni a tandíjat...


Ugyanakkor 25 éves vagyok (vagyis leszek mire leghamarabb tudok jelentkezn), nem jártam még egyetemre és az általános, ill. középiskolai eredményeim sem olyan jók.

A kiemelkedő érettségi eredmények is második próbálkozásra jöttek össze...


Szerintetek így lenne bármi esélyem az említett, vagy ahhoz hasonló egyetemre bekerülni?


2018. szept. 6. 06:48
 1/4 anonim ***** válasza:
98%
A legtöbb külföldi egyetem IELTS-et vagy TOEFEL-t kér nyelvvizsgának. Ráadásul ha jól emlékszem 7 pont feletti eredményt. Az a suli elfogadja a CAE-t?
2018. szept. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem lévő ember is írta, csekkold le hogy elfogadják-e a nyelvvizsgád, általában el szokták,de az orvosit nem ismerem, ott lehet szigorúbbak. Ami a többit illeti, ismétlem, nem tudom mik az elvárások orvosin külföldön, de 4 emelt közel 100 %-os érettségi, elképesztő teljesítmény. Erre esetleg ki is térhetnel a personal statementedben, hogy Magyarországon 60 %-tol már megvan a legmagasabb jegy. A tanulmányi eredmények semmit se számítanak kint, se középiskolai, se általános, nem kevés az esélyed a felvételre szerintem:)
2018. szept. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyítványt nem néznek, csak érettségit :) Ez csodás esély, már csak arra figyelj, hogy ne szúrd el a personal statementet és legyenek jó ajánlásaid. Illetve van valami munkatapasztalatos? Egyes orvosi egyetemek Angliában megkövetelik, mások előnyben részesítik az olyan jelentkezőket. Pl ott elterjedt szokás a "shadowing a doctor", azaz végigköveted egy orvos egésznapos munkáját, de bármilyen tapasztalatot értékelnek, amo az EÜ-höz kapcsolódik. Ha nem volt erre lehetőséged, akkor írd bele, hogy ez itt nem szokás, vagy mégjobb, kérd meg az egyik ajánlódat, hogy ezt írja le, mert így nem fogsz úgy tűnni, mint aki bocsánatokért esedezik :) És ha behívnak interjúra, arra is készülj!
2018. szept. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A UKCAT-ed milyen lett? Edinburghbe leginkább azokat veszik fel, akik a 8-9.decilbe kerülnek, plusz a Situation Judgement is nagy hagsúlyt kap (15%). Tudtommal az az egyetlen orvosi ott, ahol nincs interjú, plusz sokan is jelentkeznek, mert sokkal olcsóbb mint Angliában.
2018. okt. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!