Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön (leginkább Anglia,...

Külföldön (leginkább Anglia, Dánia, Ausztria, Németország) hogy zajlik egy orvosi egyetemre való felvételi? Mit kel ahhoz teljesíteni?

Figyelt kérdés

2018. szept. 8. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Angliába, illetve az Egyesült Királyságban, ahhoz hogy felvételt nyerj az erősebb egyetemekre, kell egy personal statement. Ebben írod meg, hogy milyen munkáid és önkéntes munkáid voltak Magyarországon a területen, megfelelő lehet az egyszerű segédápolói munka is... Valamint le kell írnod, hogy miért szeretnél oda járni.

Ezen túl kell egy matek, fizika, biológia, kémia emelt érettségi, minimum 80% felett.

Illetve egy az egyetem által elfogadott magasfokú nyelvvizsga.

Pl. Cambridge, TOEFL, nézz utána hogy az adott egyetem melyiket igényli.


Valamint fizetni kell tudni a tandíjat, vagy felvenni rá diákhitelt.


A Svédországi egyetemeknél hasonló a helyzet.

Csak ott kell egy svéd nyelvvizsga is, mivel svédül oktatnak, ennek fényében nem tudom, hogy angolból elég e egyszerűbb nyelvvizsga, de szerintem nem...

Még annyi, hogy pl. a Karolinska Intézetben ingyen tanulhatsz európaiként, csak nehogx kibukj, mert akkor 42 milliót fizethetsz vissza.

A svéd egyetemeken egyébként rövidebb, 5.5 félévesek a képzések.

2018. szept. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Borzasztóan köszönöm:)
2018. szept. 17. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!