Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen tantárgyakból kell...

Milyen tantárgyakból kell jónak lenni, hogy bejussak mondjuk a Harvard jogi karára?

Figyelt kérdés

Itt Magyarországon a törinek és a magyarnak kell mennie, ha jogot szeretnék tanulni. De így van ez Amerikában is?

És ha már Amerikában tanulnék és sikeresen végeznék, akkor ott is lennék ügyvéd. De jobban megérné ha az egyetem után inkább hazajönnék?



2018. szept. 10. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Pénzed mennyi van? Mert én úgy tudom, hogy előbb kell szerezned egy alapdiplomát, ami már eleve 8-10 milló Ft. Aztán elkezdheted a jogot a Harvardon, ami gondolom még jóval drágább, mint egy átlag egyetem.
2018. szept. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Na a kedvedért megnéztem, erre a tanévre 63.800 USD a tandíj. Vagyis majdnem 18 millió Ft. Egy évre. És ebben még nincs bent a megélhetés.
2018. szept. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Idén kb 40000 jelentkezöböl kevesebb mint 2000 diákot vettek fel alapkepzésre. Szinte minden tantárgyból jónak kell lenni, ezenfelül a kötelezö vizsgaeredményeket minél jobb pontszámúra kell teljesíteni. Kiemelkedö versenyeredmény sem hátrány. Ezen felül írásban a kérdésekre érdekesen kell válaszolni, ha van interjú ott is fel kell hívni magadra a figyelmet. Nincs tuti recept, de van magyar a Harvardon! A tandij ebben az évben 50.420$ , ehhez jön szállás, étkezés, eg.bizt., stb.összesen 79000 költséggel kell számolni. Viszont rászorultsági alapon van, akár teljes támogatás. Sok sikert!
2018. szept. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mar le lett irva ezerszer es egyszer:


Amerikaban nem osztatlan a jogi, orvosi kepzes. Eloszor el kell vegezned egy 4 eves alapkepzest (undergraduate) es aztan tudsz csak jogi egyetemre mennie mert azok mind graduate kepzesek.


Ha meg van az alapdiplomad ott kemenyen nezik az egyetemi atlagodat, es igen meg azt is ami nem kotodik a jogi targyakhoz. Ha egy tantargybol buktal az altalaban elegge rontja az eselyeidet a bejutasra. A jelentkezes tobbi resze az LSAT-bol, professzori ajanlasokbol, kulonbozo tanulo korokben valo aktiv, vezeto szintu tevekenysegbol adodik ossze.

2018. szept. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

"De jobban megérné ha az egyetem után inkább hazajönnék?" - azt vagod, hogy a magyar jog az teljesen mas mint az amerikai jog. Amerikai jogi vegzettseggel kb. zero eselyed van Mo-n elhelyezkedni.


Egyebkent ezt megnezted? [link]

Gondolom megy az angol szuperul, kulonben ez csak egy alom marad...


Nem mondom, hogy lehetetlenseg, mert en is ismerek szemelyesen egy csavot, aki a Harvardon vegzett, majd kesobb a los angelei magyar konzul volt par evig, de kepzelheted, hogy mar altalanos iskolas koraban ugy neveltek a gyereket hogy sokra vigye. Atlagos vagy nagyon jo tanulmanyi eredmeny nem eleg. Elkepesztoen kimagaslo eredmenyt kell nyujtani mindenben!

2018. szept. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is kell lennie 1 millió Ft-odnak az odaútra, aztán még megélhetésre is legalább 6 hónapnyi összeg, ennyi idő alatt Amerikában még akkor is találsz állást, ha nem keresel. Ha mégsem jönne be, akkor valahogy vissza is kell utaznod, úgyhogy az odautat számold legalább 2.5x-szeresen, hátha időközben megdrágul.


Aztán ügyvéd: Biztos vagy te ebben? Amerikában az ügyvédi munka nagyrészt arról szól, hogy mennyire ismered a precedens eseteket. Aki ott él annak a fejében alapból benne van egy csomó ilyen sztori, te meg úgy mennél oda, hogy ezek közül talán csak 1-2 ismertebbet tudsz, azokat sem részletesen, ami nem kis lemaradás lenne.


Szóval én megkérdezném, hogy jól átgondoltad ezt? Biztos vagy te ebben?

2018. szept. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!