Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Körülbelül mennyibe kerülhet,...

Körülbelül mennyibe kerülhet, ha Angliában szeretnék egyetemre járni?

Figyelt kérdés
Kérlek csak a személyes tapasztalattal rendelkezök kommenteljenek!

#Anglia #külföld egyetem színészet
2018. szept. 11. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Melyik egyetem?

Milyen szak?

Hol, milyen körülmények között laknál?

Milyen sűrűn látogatnál haza?

2018. szept. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az lényegtelen hogy melyik egyetem, mert mindegyiken £9,250 a tandíj. (Némelyiken olcsóbb lehet ~1000 fonttal, de a feljebb nem mehet korlátozás miatt.)


Ha szerencséd van és lakni tudsz egy rokonnál, akkor csak megigényled az abszolút biztonságos diákhitelt, ami EU-s állampolgárként mindenkinek jár, és elvégzed...


De ha nincs rokon, akkor marad a kolesz. Ami elég húzós a magyar árakhoz képest, viszont majdhogynem luxus körülmény. Ha jól tudom £80 környékén kezdődnek az árak per szoba, per hét (Vidéken!). Előfordulhat panel is, de ahogy nézegettem párat, tényleg nagyon modern.

Az étkezést szerintem meg lehet oldani heti £50-ból bőségesen.

Ha ezt nem tudod kifizetni, akkor arra is tudsz igényelni diákhitelt, bár az már húzósabb hogy megkapod-e, meg azt hiszem a visszafizetés is másképp zajlik. (Mert a tandíjra szánt diákhitel az tényleg nagyon kedvező.)


Szóval a tandíjon felül a lakhatás és étkezés az meg van simán 130-150 fontból hetente vidéken. Függ ugye kolitól is, igényektől is. Londonról nem tudok nyilatkozni, de oda akkor se mennék ha ingyen lenne...

De általában egyetemeken heti 3, max 4 napot járnak be, szóval ha 2 nap hétköznapot és legalább egy szombatot el tudsz vállalni bármiféle munkában, akkor a kaját és szállást az a 3 nap meló fedezi is.

2018. szept. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!😁😁😁
2018. szept. 12. 15:47
 4/7 A kérdező kommentje:
A diákhitel körülbelül mennyi??
2018. szept. 12. 15:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában 9,250 font per év a tandíj. És ha egy 3 éves alapképzéssel számolunk, akkor kb 3,5 millió forint összesen mire lediplomázol.
2018. szept. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jajj bocsáss meg, elfelejtettem beszorozni. 1 év 3,5 millió, szóval a 3 év az durván 10-10,5 millió forint.
2018. szept. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A lakhatásra, életre alsó hangon annyit számolj mint amennyi a tandíj. Diák hitellel megadják a tandíjat amit nem neked utalnak hanem az egyetemnek. Lehet külön a megélhetésre is igényelni az Londonba ha jól tudom ha külön élsz a szüleidtől olyan 9000 font körül adnak.
2018. szept. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!