Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tudnék erdélyi diákként...

Hogyan tudnék erdélyi diákként magyarországon felvételizni?

Figyelt kérdés
Erdélyben, egy eléggé nagy régmúltal rendelkező iskolában tanulok jelenleg, azonban a továbbtanulást a Budapesti Műszaki Egyetemen vagy a Debrecenj egyetemen gondoltam. Inkább a kérdésem az, hogy mennyire van esélyem államilag támogatott helyre bejutni, illetve, ha van rá lehetőség, milyen feltételeket kell teljesíteni. Átlagos tanuló vagyok, olyan szempontból, hogy össz átlagom körülbelül 9,35 matematika- informatika osztályban. Lesz egy emelt fokú matek érettségim, terveztem angol nyelvvizsgát tenni, illetve a választott tantárgyam fizika lenne. Romániai diákként kötelező az emeltfokú román, illetve egy közép fokú magyar nyelvvizsga. Önkéntes vagyok egy szeretetszolgálatnál, tervezek egy másikba is belekezdeni, viszont ami eredményt szereztem, mind biológia terén volt. Mit gondoltok, milyen kilátásaim vannak, ilyen szempontból?
2018. okt. 10. 22:20
 1/2 A kérdező kommentje:
Elfejtettem leírni, hogy az építészmérnöki ágazat érdekel
2018. okt. 10. 22:22
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is, Magyarország.

Nálunk emelt SZINTnek hívják, a "fok"-ot csak nyelvvizsgára használjuk. Romániában érettségizel? Itthon magyar nyelvvizsga xart sem ér. Az építészmérnök meg nem ágazat, hanem szak.


A felvi.hu-n, illetve az oktatás.hu-n minden további fontos dolgot megtalálsz! A magyar helyesírást is érdemes lenne áttanulmányozni, azért itthon nagyon háklisak!

2018. okt. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!