Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen előnyei vannak ha...

Milyen előnyei vannak ha külföldön megyek egyetemre?

Figyelt kérdés
Szeretnék Ausztriában egyetemre menni gazdasági szakirányban. Későbbiekben milyen lehetőségek vannak akár munkavállalás szempontjából?

2018. nov. 3. 13:09
 1/2 anonim ***** válasza:
47%
Főleg önállósodás szempontjából jó szerintem mert teljesen új helyen vagy ahol a kezdetekben csak magadra számíthatsz. Szerintem komolyabb előnye nincs munka vállalás szempontból ha csak nem nivosabb egyetem max tetszik nekik hogy külföldi egyetem.
2018. nov. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Önállóságon kívül ugye ott van még a magas fokú nyelvismeret elsajátítása is. Ha anyanyelvi környezetben élsz, pikk-pakk rádragad egy olyan nyelvtudás, aminek megszerzése pl egy budapesti nyelviskolában kínkeservesebb lenne. De még ha nem is az adott ország nyelvén tanulsz (pl Ausztriában egy angol nyelvű képzést csinálsz), akkor is rá vagy kényszerítve, hogy anyanyelvedtől különbözőt használj.


Amúgy a külföldi egyetem leginkább az adott ország munkaerő-piacára nyit kaput. Avagy könnyebben helyezkedsz el Ausztriában egy osztrák egyetemi diplomával, mint egy nem osztrákkal, még ha a suli nem is feltétlen top.

2018. dec. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!