Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nagyjából milyen szintű...

Nagyjából milyen szintű idegen nyelvismeret szükséges ahhoz, hogy el lehessen boldogulni egy külföldi egyetemen?

Figyelt kérdés

2018. nov. 4. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Nagyjából a felsőfokú vagy felette
2018. nov. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom hogy kell hozzá egy magasabb szint ha el akar lenni az ember viszont teljesen hozzá állás függő is én is külföldön tanulok és sok újonnan érkezett van akik nem beszélik jól a nyelvet de még is tök jól elvannak mert mernek megszólalni.
2018. nov. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem felsőfok kell. Pár országban meg is követelik. Persze kérdés hogy csak ellébecol az ember, vagy komoly szakmát szeretne tanulni.
2018. nov. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az a legfontosabb, hogy abból a területből legyen nagyon erős a szókincsed, amivel fogalkozol.

Pl. egy zenésznek teljesen más alapszókicsre van szüksége, mint aki pszichológiát tanul.

Szóval: Ezek az alapja annak, hogy “elboldogulj”.

Viszont a felsőfokú papírkánál sokkal fontosabb, hogy könnyen, és folyékonyan kommunikálj, hiszen valójában ekkor birtokol az egy nyelvet, és nem akkor, ha csak az összes igeidő ragozása van a fejedben.

2018. nov. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tozser ***** válasza:

A nyelv elsajátitás döntő mércéje az amikor valaki AZON A IS NYELVEN GONDOLKODIK!"

Értem alatta hogy ugy beszél azon a nyelven mint magyarúl, azaz. nem az a sorrend hogy hallja-megérti és azt LEFORDITJA magyarra-majd megszerkeszti a választ magyarúl-és azt válaszolja rá! Ez -igy- egy hoszas folyamat, ami egyben el is árulja az illető nyelvi tudását azon a nyelven.

Igaza van annak aki azt mondja, egyes foglalkozásokhoz NEM okvetlenűl kell "nagy szó készség", elég ha pontossan tudja MIT IS AKARNAK TŐLE! Egy kőműves, vagy szobafestő, lakatos stb, sőt még egy pincér is elboldogul igy.

2018. nov. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Angliában a legtöbb egyetemen B2-es nyelvvizsga kell ahhoz hogy felvegyenek alapképzésre. Ugyanakkor ahhoz hogy sikeresen tudj teljesíteni, jobb a felsőfokú nyelvtudás.
2018. nov. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!