Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hova érdemes elmenni Erasmusra?

Hova érdemes elmenni Erasmusra?

Figyelt kérdés

2018. nov. 16. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Ahová ellehet a suliddal, a szakoddal. S olyan helyre ami érdekel, s a nyelve is!
2018. nov. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Angliába megérné elmenni? Úgy értem meg lehet élni az ösztöndíjból?
2018. nov. 16. 19:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején (kb. 15 éve Bécsben) nekem a szállásomra meg a "beiratkozási díj"-ra futotta az Erasmusból, az utazást meg a kaját a magam pénzéből fizettem (ahogyan egyébként itthon is). De tudtommal minden magyar egyetemnek eltérő lehet a pénzosztási stratégiája, és minden külföldi egyetemen eltérőek lehetnek a költségek.
2018. nov. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak az ösztöndíj nem fogja fedezni az egész utat sehova, sajnos. Ha egy tanévre megy ki az ember, jóval kevesebbet is kap havonta, pl. Németországba 200 valamennyi eurót havonta, amiből jó ha a szállás kijön (örülni kell, ha kollégiumban van hely, ha nincs, albérletben szoba az nyilván drágább), kajáról, kirándulásokról nem is beszélve. Ha szakmai gyakorlatra mész, annál többet kapsz. Szóval mindenképpen rá kell fizetni, tanácsolják hogy előtte, vagy közben dolgozzon az ember, ha tud.
2018. nov. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsónak: úgy tudom, hogy Erasmus alatt nem lehet dolgozni.

2018. nov. 30. 12:42
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tanulmányi útra mész akkor az alatt lehet dolgozni, senki nem tiltja meg mit csinálsz a szabadidődben.
2019. aug. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!