Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában milyen a mesterképzé...

Angliában milyen a mesterképzés? Es miért csak 1 éves?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy Angliában sok helyen 1 éves csak a mesterképzés. (Legalábbis informatikai MSc-ken.)


Hogy kell elképzelni az ottani mesterképzést? Hogy áll össze az órarendjük, hogy csak 1 éves? Miben más? Vagy ugyanolyan mint az ottani alapképzésük, csak éppen más tárgyakkal?



2018. dec. 3. 01:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Én csak BSC-n vagyok ami 3 éves viszont a barátnőm MSC-n ami szintén 1 éves. Nagyjából esszéírások vannak illetve 1-2 vizsga tárgytól függően. Nyilván informatikából több hiszen gyakorlati tudás kell de azokon a szakokon amiken barátnőm illetve én vagyok ott nem, csak esszék. Azt nem tudom megmondani miért csak 1 éves, de jobb is hogy csak annyi mert piszokdrága pláne ha névvel rendelkező egyetemre mész. Ellenben a tanárok tényleg érted vannak és nem kib*szni akarnak veled hanem segíteni. Szabadidőd annyi lesz mint a tenger, általában hétfőn és pénteken nincs óra de ez megint függ attól hogy milyen tárgyakat veszel fel.
2018. dec. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Köszi a választ, nem is értem hogy nem vettem eddig észre.

Énis BSc-n vagyok Angliában, szóval attól nincsen olyan eget rengető különbség, igaz? Hasonló lesz, mint most nekem az alapképzés?

Azt hallottam azért 1 éves, mert össze van zsúfolva 2 évnyi anyag, és ez miatt sokkal nehezebb is mert több tárgyra kell készülni egyszerre.


Most nekem is esszék és beadandók vannak, illetve ugye a gyakorlati rész infóhoz. Ha hasonló a mester mint ez, akkor lehet bevállalom. Egy nevesebb, top 10-es angol egyetemre készülök mesterre, viszont a BSc-t jelenleg egy átlag egyetemen csinálom.

2018. dec. 20. 14:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Barátnőm nemzetközi kapcsolatokra jár MSC-re Leedsben és ő neki keddtől csütörtökig vannak órái és hétfőn meg pénteken semmi. Én azt vettem észre hogy elég sok szabadidejük van.
2019. jan. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3 Leeds uni vagy Leeds Beckett? (Én az utóbbira terveztem menni, de végül maradt Bradford.)


Igen, nekem is sok időm van BSc mellett, heti csak 3 napot vannak óráim. Ha az MSc is hasonlóképp folyik mint a BSc, akkor lehet fontolóra veszem és 1 évvel tovább maradok:)


Viszont a mestert már a Uni of Leeds-en tervezem, mert elvileg top 10 egyetem Angliában, és csak jókat hallani róla. (A mostani helyemmel sincs baj, csak papíron elég gyengécske, mármint a rangsoron.)


Köszi a választ :)

2019. jan. 4. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!