Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hol tudnék olyan diákokkal...

Hol tudnék olyan diákokkal beszélni akik skandináv egyetemen tanulnak magyarként?

Figyelt kérdés

Elsősorban Dánia érdekelne.

Mesterszakra szeretnék oda jelentkezni.


Próbáltam Facebook-csoportokat is keresni, de egyelőre nem találtam.



2018. dec. 6. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Én Dániában tanulok, alapdiplomán dolgozok. Mit szeretnél kérdezni?
2018. dec. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pl. hogy hallottam, hogy aki heti minimum 10 órát dolgozik egyetem mellett, az kap az államtól támogatást. Így gyakorlatilag minimális munkával is finanszírozhatóak a tanulmányok.


Ez tényleg igaz?


Illetve, hogy a jelentkezés is teljesen költségmentes. Nem kell 50 vagy 100 eurót befizetni mint más nyugati egyetemeknél.

2018. dec. 9. 13:28
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Dániában vagyok mesteren.


Majdnem igaz, de havi 43 óra kell. Legálisan, lepapírozva, s akkor kapsz egy szép összeget a dán államtól.


Én a havi 43 óra diákmunkával és mellette a dán állami támogatással félre tudok havonta tenni egy 100ezer forintnyi koronát, úgy, hogy egyedül élek az egyetemhez közeli albimban (Aalborg, nem a legdrágább város, de tán nem is a legolcsóbb)



Annyi az egyetlen hátulütője az egésznek, hogy mivel Dánia kedvelt célpont mind tanulásra mind munkára, a dán nyelv meg eléggé kaki, így nem feltétlen könnyű diákmunkát találni. Adott térségben, ha nincs ismerősöd aki beajánl akkor 8-12 hónapba is telhet. Én is ismerős által szereztem állati jó irodai melót (a legtöbb diákmeló eléggé alja, takarítás, mosogatás)


Amúgy meg, rengeteg dániai magyar diákok fb csoport van :D

2018. dec. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És Koppenhágában is reális így megélni? :)
2018. dec. 10. 20:33
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Hááááááááááááááááááááááááááááááááááááát, nem. Nem ismerem annyira Kopit, de ahogy hallottam, legalább 3-4szer drágább mint egy Aalborg. Ha egy szobát bérelsz, és takarékos vagy, akkor hónap végén talán pozitívban maradhatsz
2018. dec. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Svédország master, kérdezz nyugodtan
2018. dec. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!