Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek érdemes fogadócsal...

Szerintetek érdemes fogadócsaládot cserélnem?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 hónapja cserediák vagyok külföldön (ide nem szeretném leírni, hogy melyik országban, nem akarom, hogy valaki felismerjen, ha érdekel, írj nyugodtan privátba), eleinte a fogadócsaládom nagyon szimpatikus volt. Mostanában akadtak kisebb nézeteltéréseink.


Pl a múlt hétvégén elmentem egy közeli városba találkozni más cserediákokkal, a fogadó szüleim peidg kijelentették, hogy legkésőbb a 18:30-as vonattal haza kell jönnöm (kb 8-ra otthon kellett lennem), pedig ha a későbbivel jövök haza, jóval olcsóbb lett volna.(azzal is 10-kor otthon lettem volna). Hozzáteszem, hogy 17 éves fiú vagyok egy magas közbiztonságú európai országban.


Ezután ma reggelinél kijelentették a fogadószüleim, hogy az egyik barátjuk költözik, és a karácsonyi szünetben 3-4 teljes napot nála fogunk tölteni, és segíteni átvinni a bútorokat. Ne értsetek félre, szívesen segítek a családnak (mosogatok, bevásárlok, amit kell). Tehát kiveszem én is a részemet a házimunkából. Na de az hogy idegen emberek bútorait cipeljem 3 napom keresztül, az egy kicsit nekem sok. Nem tudtam hirtelen, hogy kezeljem ezt a szituációt, tehát nem igazán mondtam rá semmit, csak bólogattam. Tudom, ez nem biztos hogy a legjobb megoldás volt.


Ezenkívül egy nagyon kicsi faluban lakok itt, ami eléggé unalmas néha... Kezdem úgy érezni, hogy ellaposodik ez az év.


Aztán szintén zavar, hogy a fogadószüleim néha elvárják, hogy velük és az ő barátaikkal is töltsek időt, ami rohadtul nem az én kotosztályom, nem is érzem jól magam velük. Ezt meg is mondtam nekik udvariasan, de ők szinte meg sem halloták. Azt mondták nem maradunk sokáig. Ennek ellenére egyszer 2 óráig a fogadóanyukám és egyik barátnője pletykálását kellett hallgatnom. Kicsit olyan érzés mintha csak kirakatként vinne magával: "Nézd: ő lakik most nálunk, Magyarországtól jött...".


Mindezek ellenére nagyon sok szép dolgot is kaptam tőlük, megmutatták a környéket, közösen voltunk kirándulni (kifizették a hotelt számomra is) és még tervezünk is menni. Hozzáteszem, hogy önkéntesek, azaz nem kapnak semmi pénzt, amiért engem befogadtak, ezért is van bűntudatom, amiért a költözésen gondolkodok.


Ami viszont visszatart, hogy ha elköltöznék, akkor nagy eséllyel új iskolába kéne járnom és egy teljesen új helyre kerülhetnék az országba. Illetve amit még sajnálok, hogy a fogadótestvéremmel elég jó kapcsolatom van (már nem lakik otthon), de nem tudom ő, hogy tekintene rám ha esetleg elköltöznék.


Ti mit tennétek a helyemben? Valakinek valami jó tanácsa?


(Tudom, kicsit hosszúra sikerült, de igyekeztem objektívan leírni minden fontos részletet ezzel kapcsolatban).



2018. dec. 8. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi nekem nem lenne elég, hogy borítsak mindent.

A leírásod alapján sokkal több a jó, mint a rossz.

Egy új hellyel bőven lehet, hogy rosszabbul járnál.

2018. dec. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden családnak meg van a maga stikkje. Mivel kiskorú vagy még lehet hogy ezért hurcolnak meg időre várnak haza, mert nem akarják hogy bajod legyen ugyebár ők felelnek érted. Minden új helyen vannak dolgok amikhez alkalmazkodni kell. Annyi horror sztorit hallottam a fogadó családokról hogy szerintem neked sikerült az egyik legjobb családot kifognod.
2018. dec. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Azt hiszem igazatok van. :) Azért mégicsak több a jó, mint a rossz itt.

2018. dec. 9. 18:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiért tényleg nem érdemes váltani:) én váltottam, és hidd el, ezek nem váltóokok, simán csak a család saját életvitele. Ha nagyon nem érzed magad ott biztosan, és a család nem partner a beszélgetésben, akkor esetleg a koordinátoroddal megbeszélheted, ha olyan, vagy az itthonival, nem tudom, melyik szervezettel vagy kint és hol(Talán Franciaországban?). A kis falut pedig próbáld úgy felfogni, hogy egy év pihenés, nyugalom, utána pedig városozhatsz annyit itthon jövőre amennyit csak szeretnél :).
2018. dec. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A koordinátorodtól kérhetsz tanácsokat, hogy mihez tudsz kezdeni ezekkel a helyzetekkel, ahol én voltam cserediák, ott a kultúrával jött, hogy nagyon család centrikusak, és igen, hétvégenként azt hallgattam, hogy nagypapa sztorizgat. És az elején én voltam a "nézd, Magyarországról jött" tesó. Szóval a koordinátorod valószínűleg jobban átlátja ezeket a dolgokat, és célravezetőbb tanácsokat tud adni, mint mi. :)

A csereévet sokan egy nagy bulinak képzelik el (egyébként, valahol az is..) de mivel a lényege, egy másik kultúra megismerése, ez sokszor azzal jár, hogy olyan dolgokban kell részt venned, aminél még a bomló tapéta nézegetése is érdekesebbnek tűnik.

Nekem családot kellett váltanom, elég bonyolult volt a helyzet, utána 2 ideiglenes családnál voltam, mire találtak valakit, akikhez mehettem "véglegesen". Ha borítod a bilit (közlöd, hogy mennél máshova), és nem találnak családot a sajátod elképzelhető, hogy neheztelni fog rád, és sokkal rosszabb lesz a helyzet.

Szóval szerintem maradj és próbálj meg beszélni velük.

2018. dec. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, maradok, nem annyira rossz a helyzet. :) Csak volt egy időszak, amikor kicsit nehzebebben viseltem ezt az egészet. A koordinátorral egyelőre nem beszéltem erről, egyelőre nem látom szükségesnek, ha ez így marad.


Köszönöm a tanácsokat! :)

2018. dec. 22. 11:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogyan alakult a családdal a kapcsolatod, Kérdező? Szívesen venném, ha írnál pár sort. Végül tőlük mentél haza? Vagy lett új családod? Hogyan emlékszel vissza?
dec. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!