Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hol érdemes ipari termék- és...

Hol érdemes ipari termék- és formatervező mérnöki szakot tanulni?

Figyelt kérdés
Inkabb kulfoldi egyetemeken gondolkodtam. Most vagyok 11.-es szoval a palyavalasztas nagyon kozel van. Nemetorszagban es Ausztria is szoba jott mar de mindenre nyitott vagyok. Szemelyes tapasztalatokra, az ottani oktatasra es felveteli kovetelmenyekre vagyok kivancsi.

2018. dec. 9. 10:59
 1/10 A kérdező kommentje:
industrial design, product design, interior design ami erdekelne
2018. dec. 9. 11:01
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
nagyrészt sehol, túlképzés van belőle, ha csak nem vagy már most kiemelkedően jó :D
2018. dec. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

BME ipari terméktervező szakkal nem lősz nagyon mellé. Mivel ez javarészt gépészmérnök képzés is egyben, szinte biztosan el tudsz helyezkedni majd vele.

Mehetsz pl MOME-ra is, de az inkább a művészi oldalára fókuszál a dolognak és ott tényleg kiemelkedőnek kell lenned, hogy később a szakmában is érvényesülni tudj.

2018. dec. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha bármit lehetne választani én a delftit próbálnám meg szívesen, azt mondják onnan jött az egész képzésünk, kíváncsi lennék ott hogy csinálják. Kölnben volt még Erasmussal az egyik szaktársam, neki nagyon tetszett az is.

(Egy BME-s.)

2018. dec. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szigorúan sehol.
2018. dec. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
BME-re szívesen mennék. Csak a művészeti és a marketing részére nem fektetnek olyan nagy hangsúlyt, ami nekem fontos lenne. Sok helyen azt hallottam, hogy terméktervezőről sokan átmentek vagy ajánlják gépérszmérnökire vagy épitészmérnökire, mert hogy azok egy kicsivel nehezebbek, de jobban megéri. Ez tényleg így van?
2019. jan. 9. 00:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Az ITF a legalja minden mérnöki szakmának, persze hogy jobban megéri, annál csak jobb lehet.

Mondom hogy szigorúan sehol. BME-n ITF-en végzett emberek napszemüvegeket árulnak végzés után... :D Nem lehet elhelyezkedni vele, semmitérő képzés. Szégyen hogy mérnöknek hívják ezt a képzést...

2019. jan. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez teljes mértékben igaz, főleg a mesterképzésre jelentkezésnél, általában 4-5 embernél több nem marad a szakon, mindenki elmegy vagy művészibb irányba (MOME mester), vagy műszakibb irányba (gépészmérnök polimertechnika, vagy géptervező szakirány, vagy esetleg gazdasági irányba (műszaki menedzser), vagy dolgozni.

Az előzővel vitatkoznék, nem tudom honnan vannak az infói, én azt látom, hogy vannak, akik el (akarnak és el is) tudnak helyezkedni a szakmában, főleg design studióknál, de pl. a gyári környezethez közelebb, bútorgyártással foglalkozó cégnél is ismerek terméktervezőt. Ezen kívül jó eséllyel indulunk (nem durva) gépész állásokért is. A művészi vonal viszont tényleg gyenge, abból a szempontból a MOME a jó, de azért nem vagyok benne biztos, hogy aki a BME után napszemüveget árul, az a MOME után nem azt fogja csinálni. Maga a szektor nem dúskál álláslehetőségekben, de ahhoz képest a BME pont elég jó lehetőséget ad.

2019. jan. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat! Pont ezert tetszett meg ez a szak, mert van benne kicsi muszaki es muveszi resz, viszont a valaszok utan nem tudom hogy a muveszi vagy a muszaki iranyba induljak el (esetleg az uzleti iranyba)
2019. jan. 9. 18:43
 10/10 A kérdező kommentje:
közgázra erdemesebb lenne menni? (kereskedelem es marketing vagy Economics and Business Economics
2019. jan. 15. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!