Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Orvosi egyetemért megéri...

Orvosi egyetemért megéri külföldre menni?

Figyelt kérdés

Először is, tudom, hogy itt is nagyon színvonalas a képzés, mindhárom egyetemen. Másodsorban azzal is tisztában vagyok, hogy sokan egyetem után húznak külföldre a jobb megélhetésért és megbecsültségért. Én ezt valahogy fordítva szeretném. Annak ellenére, hogy az elméleti oktatás itthon is kiváló, a gyakorlati oldal azért elég gyenge. Plusz, ehhez hozzájön, hogy ahová mennék, ott 5 éves maga a képzés, így kábé az itthoni hatodéves gyakorlatért ott fizetést kap az ember (nyilván kezdő szintű fizetést, de az sem semmi, főleg magyar viszonylathoz hasonlítva). Ám nem feltétlen szeretnék ottmaradni hosszútávon...

Szerintetek megéri? Nyelvvel nincs gondom szerencsére.



2018. dec. 18. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak az tudom, hogy az USA-ban mindenképpen akkreditálni kell (vizsgákkal) a magyar orvosi diplomát. Ami amerikai ismeretterjesztő/bulvár dramatizált orvosi jellegű videókat látok, akkor nagyon sokszor az a benyomásom, hogy a képzés ott elég alacsony színvonalú lehet.
2018. dec. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Eszem ágában sincs amerikába menni, de köszi, hogy ezt leírtad :D Ott nagyon más rendszer van, 4 éves graduate képzés, első 2 év tanulós magolós, 3. és 4. év gyakorlat. Nem hiszem, hogy ott alacsonyabb a színvonal, nagy vizsgák vannak ott is, pl. step 1-step 2, illetve minden gyakorlat végén vizsga. Az orvosi mindenhol megkövetel egy alapvető színvonalat.
2018. dec. 18. 13:41
 3/10 A kérdező kommentje:
*Amerika...
2018. dec. 18. 13:45
 4/10 anonim ***** válasza:
15%

Elöször is a magyar orvosképzés NEM nagyon színvonalas, a legtöbb témában legalább 10-15 ével le van maradva az aktuális standtól.

Másodszor a legtöbb külföldi országban kell egy vizsgát tenni, mielött orvosként müködhetsz.

Harnmadszor, ha van lehetöséged arra, hogy ott végezz, akkor használd ki, kategóriákkal elöbb leszel, mint egy magyar diplomával.

2018. dec. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó, ez nem igaz, a legeslegújabb ismeretanyagot tanítják a magyar orvosegyetemeken. A gyakorlati oktatás sajnos valóban gagyi, de ha önszorgalomból mész, hogy te igenis tanulni szeretnél, akkor tanítanak. Én is jártam pl. minden reggel 6-ra vért venni, branült szúrni, kadávereken tanultam centrál vénát szúrni, intubálni. Most negyedéven is kéredzkedek, ahova csak lehet és engednek. Van ahol, csak nézni engednek, van ahol már bemosakodhatok, asszisztálhatok.

Hogy külföldön milyen az oktatás, arról fogalmam sincs, de én nem mentem volna, egyszerűen nem telt volna rá. Itthon azért csak itt van az államilag támogatott opció, külföldön sejtésem szerint tandíj van. Hogy neked ott 5 év lenne, itt meg 6...az az 1 év szerintem már nem oszt nem szoroz. Biztos jó a képzés és hótziher, hogy jobb a fizetés, ha főleg a pénz motivál, akkor persze, menj csak. Csak legyen miből megélned az alatt az 5 év alatt kint. Nekem nem érné meg, úgy gondolom.

2018. dec. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha van rá pénzed, akkor persze. A gyakorlati oktatás külföldön (nyilván ez tág fogalom, én Németországban láttam jobban bele) mérföldekkel jobb. De amúgy itthon négy orvosi egyetem van.
2018. dec. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Hát no offense, de tényleg nagyon tisztában lehetsz a dolgokkal, ha azt sem tudod hány egyetemen van orvosi szak Magyarországon. :)

(megsúgom 4 a helyes válasz)

2018. dec. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem igazán offenzálsz, elírtam figyelmetlenkedésből. Remélem, nem gondolja egyik válaszoló sem, aki feltétlen szükségét érezte kijavítani, hogy ezt nen tudtam eddig. De örülök, hogy megragadtátok lényeget, hisz ez volt a kérdésem esszenciája, hogy hány orvosi egyetem van Magyarországon. lOl


A többi választ viszont köszönöm. Aki szerint itthon nem színvonalas a képzés, azzal én sem értek egyet. Nagyon sokan jönnek ide tanulni és külföldön is szívesen fogadnak itthon végzett orvosokat (és nem csak a SOTE-ról), de máshol sokkal gyakorlatiasabb az oktatás. Van olyan, ahol az itthoni 1. éves nyári ápolástani gyakorlatot beépítik rendesen a tantervbe és az év folyamán heti rendszerességgel mennek a diákok. Meg ugye a rendelkezésre álló "dummy"-k száma se mindegy, amin gyakorolhat az ember, illetve, hogy az megint milyen rendszerességgel történik. Meg nem csak gyakorlatszerzés szempontjából fontos ez szerintem, de az első 2-3 évben jó kis motiváció lenne ez a sok könyvbújás közt, közelebb érezni a célt, hogy miért is folyik a tanulás igazán.

2018. dec. 20. 14:20
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Hát nem tudom kérdező. Itthon a gyakorlati oktatás lehetne jobb, de pont nem olyan régen beszéltem az egyik német hatodéves kollégával, aki itt Magyarországon tanult. Azt mondta, hogy amikor otthon töltötte a nyári gyakorlatait lazán lenyomta gyakorlati tudásban a kint tanult németeket, mert a német gyakorlati képzés még a magyarnál is rosszabb. Az, hogy mi igaz ebből az más kérdés. Én azt tudom neked tanácsolni, hogyha tényleg itthon akarsz dolgozni, akkor itthon járj egyetemre, ha külföldön akarsz dolgozni, akkor meg vagy itthon, vagy külföldön.

Ami az elméleti képzést illeti, teljesen uptodate anyagot adnak le. A magyar elméleti tudással bárhol el fogsz tudni boldogulni.

2018. dec. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem jobb ha itthon végzed az orvosit. Egyrészt magyarul megy a képzés, és az anyanyelveden sokkal könnyebben tanulsz meg dolgokat. Később, ha már érted, onnantól a külföldi szaknyelvet megtanulni nem nehéz. A latin meg mindenhol latin. Másrészt pedig itthon államilag finanszírozott, tehát nem azzal kezded az életed, hogy van egy jelentős mennyiségű hiteled (amennyiben fizetős a külföldi képzés!) Plusz a lakhatást is meg kell oldani odakint stb. stb.


Ha itthon szeretnél dolgozni akkor tanulj itthon. Kapcsolatokat tudsz kiépíteni egyetem alatt.

Ha mégis külföldre mennél, akkor pedig ha tényleg jó vagy a szakmában akkor az akkreditáció nem okozhat gondot és állást is biztosan találsz. Na nem azonnal főorvosit. Ha meg az EU-ban maradsz, akkor aggodalomra semmi ok.


Ha viszont szüleidnek van bőven pénze finanszírozni a külföldi tanulást, akkor döntsd el Te mit hogyan szeretnél! De ezt a pénzt akár itthoni magánrendelés beindításához is fel lehet használni (amennyiben magánpraxisban gondolkodsz majd)

2019. jún. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!