Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyi év magyarországon...

Mennyi év magyarországon kitanulni könyvtárosnak. Pl ha egy libri könyvtárba szeretnek dolgozni mint eladó. Mennyi év? Mennyi a fizu? Milyen nehéz a tanulás? Mi lenne a feladatom könyvtárosként?

Figyelt kérdés

kárpátaljai vagyok .

az igazság az h imádok olvasni . fantasyt imádom de mást is . és a szép könyvek is annyira gyönyörűek a boritól 😍😍😍. és nem tudom h milyen szakra menjek és gondolkodom ezen . meséljetek róla kérlek. én eladó akarok lenni . nem -todon h annak van e pontos neve .szóval pls


2018. dec. 24. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Most te könyvtàrban szeretnél dolgozni vagy eladó akarsz lenni könyvesboltban? Mert nem mindegy. A könyvesbolti eladó nem arról szól , hogy fogod és ott olvasod a könyveket. Szerintem (a leíràsod alapjàn, de persze ennyiből nem tudhatom biztosan) inkàbb maga a könyvtáros lenne neked való. Könyvtàrosnak pedig egyetemen lehet tanulni. (én nem azt tanulomnígy hülyeséget nem akarok írni).
2018. dec. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Ha könyvtáros akarsz lenni aki rendes könyvtárban dolgozik, akkor valószínű egyetemre kell jelentkezz, akár könyvtáros informatikus szakra. (Nyugi, nincs benne semmi informatika, talán csak ECDL de semmi több.)

Azt tudnod kell, hogy ezzel a szakkal nagyon de nagyon nehéz elhelyezkedni, és a fizetés is nagyon kevés. Sok könyvtáros véleménye szerint már 100 ezer forint nettó jónak számít, szóval ha ebből akarsz megélni, nem ajánlom. Ha a pénz nem számít és csak azért mész erre mert hobbiból és csak mert ez érdekel, akkor persze miért is ne.


Viszont ha könyvesboltban akarsz dolgozni, akkor elég egy szakmunkás bizonyítvány feltételezem, a pontos nevét nem tudon de talán értékesítőnek hívják, esetleg pénztárosnak/eladónak. Ezzel talán nagyobb a lehetőség munka terén, mert sok helyre kellenek az ilyenek, illetve néhol nem is rosszak a fizetések, gondolok itt az aldira, ahol szép összeget vihetsz haza ha bekerülsz, persze csak akkor ha meguntad a könyvesboltot és lépni akarsz.

2018. dec. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
#2-es vagyok, a képzések hosszát lehagytam. Az egyetemi könyvtáros képzés az 3 éves, illetve oda kell érettségi. Az eladói szakma pedig ha jól tudom 2 éves (4 érettségivel), de lehet vannak vannak ilyen 1 éves OKJ félék is.
2018. dec. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt nézd meg, nagyon jól bemutatja, hogy mit csinálnak egy könyvtárban:

https://www.youtube.com/watch?v=8XvXTPN7goI

2018. dec. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!