Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Vizsgaidőszakban mennyi...

Vizsgaidőszakban mennyi szabadidejük van a szorgalmas egyetemistáknak? Külföldön is ebben az időintervallumban zajlanak a vizsgák? (december-január vagy február)

Figyelt kérdés

2019. jan. 3. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szaktól függ.
2019. jan. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Kulfoldon a teli szunet elott le megy az osszes vizsga, nem tolodik az uj evre.
2019. jan. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szorgalmas vagyok, gyakorlatilag mindenből megajánlott jegyem volt, egy tárgyat kivéve, abból december elején levizsgáztam. Ez nagyon szakfüggő amúgy, nálunk általában van lehetőség megajánlottra, de egyáltalán nem egyszerű megyszerezni (90%os zhnál kapod pl).. Egy barátomnak 11 vizsgája van pedig szorgalmas, de olyan szakon van amin rettenet sok az ember és ki akarják őket szórni. Milyen szak érdekel? Úgy könnyebb válaszolni ha valaki esetleg pont ott tanul.
2019. jan. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Külföldön változó. Németországban, OLaszországban pl. azután kezdődnek csak a vizsgák, hogy mi végeztünk. (Mivel később is kezdődik a szemeszter.)


Nekem amíg vannak vizsgáim, szinte semmi (bár a két ünnep közt lazábbra vettem). Az utolsó 10 nap, remélem, szabad lesz.

2019. jan. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sevillàban januàr 16-februàr 5-ig volt a vizsgaidőszak tavaly. Tehàt ahogy làtható ez teljesen változó
2019. jan. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Amerikában "finals week" van. Texasban élő egyetemista barátnőm december első 2 hetében vizsgázott. Egyébként nem tudom, hogy működnek ott a dolgok, de "részidős" diákként csak 1-2 tárgya volt egy félévben, most pedig, hogy olyan képzésben vesz részt, ami az itthoni nappalin tanulónak felel meg, így is csak 3-4 tárgya van, és szerinte ez sok. Ezzel szemben nekem volt vagy 15 tárgyam ebben a szemeszterben, hét közben minden nap bent vagyok az egyetemen, majd megszakadok, annyi vizsgám van... Egyedül amiatt nem irigykedem, mert az ottani tandíjak iszonyú magasak, több 100.000 dolláros adósságot halmoznak fel a diákok, mire megkapják a diplomájukat. :/
2019. jan. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Ország, egyetem, szak, felvett tárgyaktól függ. Nekem sok szünetem van. Előző évben viszont a tárgyaimmal nem volt csak egy pár vizsgám, idén már azért van. Decemberben voltak meg majd tavasszal lesznek. Anglia
2019. jan. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!