Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Selye János iskoláról vélemény...

Selye János iskoláról vélemények? Érdemes ott tanulni?

Figyelt kérdés
Ma hallottam először erről az iskoláról és töri magyar szakos tanár szeretnék lenni. Érdemes lenne e ott tanulnom? Mert az ELTE-t fontolgattam, de nagyon megtetszett ez az iskola, csak érdekelnének vélemények

2019. jan. 11. 21:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Mármint, Selye János Egyetemről? :P


Igen, érdemes!

Én is ott végeztem néhány éve tanárként, és ma is a szakmámban dolgozom, és tetszik, amit csinálok.

Az egyetemi éveim alatti egyetemi életemet pedig soha semmire el nem cserélném!

Életem legszebb öt éve volt!


A jelentkezéssel és úgy összesítve az egyetemmel kapcsolatos kérdéseidet ezen az e-mail címen várja két kedves csajszi, akik nem alkalmazottak, hanem hallgatók, úgyhogy nem sablon és hivatalos válaszokat fogsz kapni. :)


Hajrá!


segitunk@sjehok.org

2019. jan. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Offtopic: egyik szakom töri.
2019. jan. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ezt jó hallank! De azt a diplomát Magyarországon is elfogadják?
2019. jan. 12. 14:17
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden diplomát elfogadnak mindenhol, mivel államilag garantált.

És igen, én is Magyarországon tanítok. :)

2019. jan. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Még egy dolog: a gólyatábort ki ne hagyd! :D

Nagyon fogod bánni, ha kihagyod! :P


Tudom, egyszer voltam gólya, utána négyszer szervező és kétszer vendég! :P

2019. jan. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ohh de jó! :) És sok magyar diák van?
2019. jan. 14. 15:59
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

Sok ismerősöm tanul a Selye János EGYETEMEN. Ha objektív véleményt akarsz hallani, elmondom és mit gondolok:

- Nem a legnagyobb eszű emberek járnak a Selyére, ezt abszolút bántás nélkül mondom. Egy közepesen nehéz egyetem, amit ha nem vagy hülye és érdekel amit tanulsz szép eredményekkel lehet elvégezni.


- Nagyon fejlődő hely. A 2004-es alapítása óta nagyon sok pozitív változáson ment keresztül, és egyre nevesebb oktatói lesznek.


- A legtöbb gólya, ha messziről jön ingyen kap koleszt (igényes és szép koleszai vannak a Selyének), illetve úgy tudom a tandíj is alacsony. Kérdésedre válaszolva, igen aránylag sok a magyar diák, javarészt komárom-esztergom illetve győr-moson sopron megyéből jönnek, de igazából az ország minden részéből találhatsz diákokat, illetve persze sok még a szlovák és cseh is. A Selyéről mehetsz Erasmusolni is, és emiatt sok Erasmusos diák is megfordul ott évközben! Szóval eléggé internacionális.


-Komárom - Komárnóban is vannak kocsmák, mozi, egyetemi sportközpont, egyetemi programok... Úgy vélem bőven elég arra, hogy egy átlag egyetemista kikapcsolódjon.



- Az oktatás magyarul folyik, de nagy az esélye, hogy egy kis szlovák is ragad majd rád az egyetemi évek alatt. Az egyetemen, ha jól tudom lehet még angolul és németül is tanulni.


-Egyszerű bekerülni, bennt maradni nyilván már nehezebb. A jelentkezés az egyetem saját felületén történik, tehát nem a felvi.hu-n keresztül. A jelentkezéshez le kell majd fordítattnod az érettségi bizonyítványodat. Ennek majd nézz utána időben, hogy hogy működik.


Ennek fényében összességében azt mondanám a Selyés diploma nem rossz, és igen, MO-n is elfogadják, tenni és tanulni kell érte, ott sem adják ingyen! De, hogy őszinte legyek nem hiszem, hogy lenne akkora értéke a munkaerőpiacon, mint egy ELTE tanárképzős/középiskolai tanár diplomának. Viszont tekinte, hogy lassan már hatalmas tanár hiány lesz, lehet ez annyira nem is nagy probléma...


Sok sikert!

2019. jan. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Hát... az utolsót azért hagy' javítsam már ki, mint aki odajárt.

A leírtak legtöbbje nem pontatlanság, hanem nettó hülyeség.


Az egyetem színvonalával Szlovákia szintjén nincs baj. Normál egyetemnek minősül, tanulás nélkül kivágnak, mint a tudjuk mit és tudjuk hova.

Öten fejeztük be az informatikát mesterképzésen. :)


"A legtöbb gólya, ha messziről jön ingyen kap koleszt"

- Hülyeség. Ingyen kollégium nincs. 60€/hónap mindenkinek, távolságtól függetlenül.


"illetve úgy tudom a tandíj is alacsony"

- Nincs is tandíj...


"igen aránylag sok a magyar diák"

- Öhm... magyar egyetem... magyar diákokkal... Ha a magyar nem csak magyarországit jelent. Én is magyar vagyok, de nem magyarországi.

Tehát: csak magyar diákok vannak a Selyén.


"illetve persze sok még a szlovák és cseh is."

- Hát... ha még vegyes családból jövő magát szlovák nemzetiségűnek valló, de értelem szerű, magyar anyanyelvű diákkal találkozol, az még csak-csak, de hogy cseh egy darab sincs, az is biztos! :)

Ha a szlovák alatt a felvidéki magyarokat érted, akkor, szeretném jelezni, hogy a felvidéki magyar (lásd pl. én) NEM szlovák! Még véletlenül sem!


"Komárom - Komárnóban"

KomárnÓ nincs és nem is volt és nem is lesz! KomárnO szlovákul, de magyarul ugyan úgy Komárom. A selyéseknek pedig alapból nincs különbség. Max. Észak-Komárom és Dél-Komárom néven különböztetjük meg. Tedd te is így, nem fog fájni.

(Off: olvass utána kérlek Komárom történetének, és rájössz, hogy hol is van az "eredeti" Komárom, és most miért van kettő.)


"De, hogy őszinte legyek nem hiszem, hogy lenne akkora értéke a munkaerőpiacon, mint egy ELTE tanárképzős/középiskolai tanár diplomának."

- Teljesen mindegy, és tapasztalatból mondom. Értelem szerű, hogy a világban vannak nevesebb egyetemek, de a névvel nem csak pozitívum jár, hogy ELTE és már felvettek, hanem vannak negatívumai.

Amúgy, a kutyát nem érdekli az, hogy melyik egyetemről jöttél, hanem az, hogy az egyetemi éveid alatt mit tudtál felmutatni.


Hiába vagy ELTE-s, ha egy darab TDK-d sincs, nem publikáltál, kutattál. Egy domboldali főiskola tanárképzőjéről is előtted fog járni az, akinek van hitelesített egyetemi előélete, akár kutatás, akár közéleti téren, vagy bármi másban. Amit fel tud mutatni.


Sok selyés vezetői pozícióban dolgozik nemzetközi cégeknél, mert olyan dolgokat csináltak az egyetemen és olyan kapcsolati rendszert építettek fel vele, hogy egyetem után, nulla év tapasztalattal már fűtött helyeik voltak bizonyos cégekben. Ismét bizonyítja: egyetem alatt nem csak tanulni, élni is kell és építeni a jövődet.


Az egyik magyarországi EGYETEM kancellárja friss diplomás TKK-n végzett selyés, akit sok éves tapasztalattal rendelkező, akármilyen nívós egyetemeken végzett emberek előtt vettek fel, mert egyszerűen olyan szintű egyetemi tudományos és közéleti tevékenységet folytatott, hogy senkit nem érdekelt, hogy "csak" Selye és az sem, hogy nulla év tapasztalat.


Nekem közéleti előmentelem van, és ez is segít a munkakeresésben. Jelenleg ELIT szakgimnáziumban tanítok, és KIMONDOTTAN SELYÉSEKET KERESNEK bizonyos szakokra, mert látták rajtam és a másik kollégámon, szintén a Selyéről, hogy nem kényelmesedtünk bele abba, hogy ELTE-s diplománk van, és nem azzal "nyomulunk" előre (mert ugye nincs és nem tudunk vele), hanem mind az állásinterjún, mind az egyetemen, mind pedig most a munkánk során teljes erőbedobással és megfelelő szakértelemmel teljesítünk. Sőt, nem akarom megnevezni, de az igazgatóság tudja, hogy hol milyen képzések vannak, és maga az igazgatótól hallottam, hogy egy ismert magyar egyetemről nem szeretnének bizonyos szakokra embereket, mert ott eleve az oktatott anyaggal is baj van.


Tehát az egyetemnél nem csak a név számít, hanem az is, hogy mennyire követi a mindennapokat. Mennyire progresszív. A Selye rengeteg pénzt öl a fejlesztésekbe és az akkreditációt mindig igyekszik az aktuális követelmények szerint megalkotni.


Egyszó, mint száz: nem a diploma számít, hanem ami mögötte van. A képzés anyaga és a diák teljesítménye. A dombolali főiskolás is beelőzi bármelyik nagy egyetem bármelyik végzettjét, ha olyan egyetemi életet mutat fel.


Ha az utolsónak további kérdései lennének ezzel kapcsolatban, bátran várom konzultációra privát üzenetben.

2019. jan. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
Ha olyan csoporttársakat szeretnél, akik már az alapsuliban is 3-as, 4-es tanulók voltak (Magyarországon ez 3-as, 2-es)...majd ezután szakácsnak, asztalosnak, kozmetikusnak tanultak három évig...majd még két év után úgy érettségiztek le, hogy a vizsgáztató többet beszélt, mint ők...na akkor tényleg a Selye Egyetemen a helyed...
2019. jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
19%

A Szlovákiai egyetemek eleve nem annyira szinvonalasak, max a a kassai és pozsonyi egyetemek. A Sellye pedig még ennél is lejebb van. Sok statisztikát olvastam mindenhol utolsó helyeken végzett. A környékbeliek sem mennek oda inkabb elmennek Nyitrára vagy Pozsonyba.

Nem azt mondom, hogy könnyen el lehet végezni csak azt, hogy nem szinvonalas a közvélemény és a helyiek alapján akiket onnan ismerek.

2019. jan. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!