Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen mértékben számít az,...

Szvitek96 kérdése:

Milyen mértékben számít az, hogy milyen középiskolában tanultál, nevesebb egyetemre felvétel esetén?

Figyelt kérdés

2019. jan. 13. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
A tudás számít. Az iskola nem.
2019. jan. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 piriiiii ***** válasza:
33%
Hát az a szaktól is függ.
2019. jan. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Tudás számít semmi más
2019. jan. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

semmit és mindent.


Általában egy jó középiskolában / szakközépiskolában többet tanulsz és az egyetem is jobban fog menni mint azoknak akik nem onna jöttek.

De persze erre mindig eszembe jut hogy a jó iskolbáan rossz osztályba és iskola legrosszabb tanáraid kapod akkor nem biztos jársz jobban mint a rossz iskola legjobb osztályában az iskola legjobb tanáraival.

2019. jan. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Egy később rosszhírűvé vált magángimibe jártam.

Nem ma volt, hogy felvételiztem, de volt ahol kb kiröhögtek, hogy mit akarok továbbtanulni. (Jó tanuló voltam a rossz helyen.) Az ilyet érdemes elkerülni, amúgy szerintem mindegy.

2019. jan. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Az érettségi egységes, így a bejutásnál nem számít ha azokat a pontokat viszed, viszont ha a 11 és 12 jegyet viszed akkor egy nívósabb gimiben rosszabb jegyeket kapsz mint egy kevésbé színvonalasban.. szóval a bejutásnál mondhatni gyengébb suliból nagyobb esélyed van

DE bent is kell maradni! (tapasztalatból mondom: én szakgimibe jártam és nem gimibe de a szakomon ezzel egyedül vagyok több mint 100 ember között és van amit egy célirányos gimibe már megtanultak rég de én egyetemen hoztam be)

Ha olyan suliba jársz ami nívósabb vagy még jobb ha a tagozat is olyan amilyenre később egyetemre akarsz menni, az sokat segít! de ehhez az kell h már 14 évesen mikor középsuliba mész tudd mit akarsz ami nem jellemző..és szerintem ezzel nincs is semmi baj

Sokan azt hiszik h bejutni nehéz, de ha egy komoly helyre mész akkor a bennmaradás az igazi harc, nem az érettségi.

2019. jan. 18. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat
2019. jan. 19. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!