Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mivel jobb a híres külföldi...

Mivel jobb a híres külföldi egyetemek (Stanford, Oxford, Cambridge stb. ) oktatása a hazainál (BME, ELTE, Corvinus, Debreceni Egyetem stb. )?

Figyelt kérdés
Lehet buta a kérdés, és ez így ennyire talán nem is általánosítható...de mégis miért lenne jobb külföldön tanulni? ELtérő a tananyag? Nyilván megtanulnám a nyelvet külföldi iskolákban, de a tananyagban olyan jelentős különbség mutatkozik?

2019. jan. 17. 09:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Hát ezt igen egyszerű megítélned: menj fel a YouTube-ra, Courserára, edX-re, Udacityre és nézz meg egy stanfordos, harvardos stb kurzust. Például keress rá arra, hogy CS50, és ott nézelődj. Vagy Andrew Ng machine learning kurzusára (ami amúgy etalon a kezdő kategóriában) – egy régi változata fent van a YouTube-on, a modern változata a Courserán (és el is végezheted 21,000 jófajta magyar forintért).
2019. jan. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%

Egyszerű. Egy BCE-GTK-ra a statisztikák alapján az ország legjobbjai mennek. (Legmagasabb pontúak.)

Ugyanez elmondható a BME-VIK-ről, vagy a SOTE-ÁOK-ról. Mi a különbség?

Ami nekünk Magyarország, az nekik a világ. Ott a világ legjobbjai mennek, mondjuk a Harvard mérnöki szakjaira.

Másrészt ezek szinte egytől egyig mindenes egyetemek, azaz gyakorlatilag bármit tudsz náluk tanulni, míg nálunk bőven nem minden egyetem ilyen. A legnagyobb magyar egyetem egyébként nem az ELTE, hanem a DE, ha a létszámokat nézzük.

2019. jan. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Az első, amiért jobbak, hogy sok olyan szak is van, ami itthon az egész krszágban nincsen (például matematikai fizika, ami pedig különösen fontos lenne, és Hawkins óta elég népszerű is), feltételezem, hogy a nehézsége miatt egyszerűen kevés az igény rá a mi országunkban.


A második, hogy pl az angoliai egyetemek tanrendjébe nincs beleszólása az államnak. Az egyetemeknek saját földjeik vannak, és abból tartják femt magukat, ők döntik el, hogy mit tanítsanak. Még nálunk, főleg, mióta bevezették a bolognai rendszert, nagyon leült a színvonal, az egyetemeknek nincs oly sok önállósága se pénze.

2019. jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Ja, például Magyarországon nincs is klasszikus "Computer Science" szak, talán az ELTE progmat az az, de az egy üdítő kivétel.
2019. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
6%

De hát ez csak a hülyéknél számít, nem? Normális ember tanulhatja keddenként a hardvert, szerdánként a programnyelveket, csütörtökön meg a közelítő módszereket, ezt úgyis összerakja magában.

A matematikai fizika meg mindig is volt tulajdonképpen, fizika könyvekben általában benne van a matematikai apparátus, a "csak" matematikai könyvekben meg a fejezet a fizikai probléma felvázolásával kezdődik...

2019. jan. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Egyszerű, a pénz. Én itthon tanulok mérnöknek és a laborok színvonala gyászos. Volt labor, amit csak elméletben tartottak meg, mert nem volt működő eszköz a mérés végrehajtásához. Persze külföldön fizetősök ezek az egyetemek, de a tudás annyival többet ér, mint az egyszeri pénzösszeg, hogy a mestert már Angliában fogom elvégezni.

Ami jó, az sokszor pénzbe kerül, de csupán fukarságból nem megszerezni a tudást, butaság szerintem.

2019. jan. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Azt mondod, hogy attól jobb, mert van labor? Az piszokul egyszerű lenne akkor, egy kis pénzköltéssel egyforma szintűre varázsolni a pécsi Pollackot meg a MIT-et... Van egy tonna elméleti tudás, ugyanaz (?), és két óra labor, ami különbözik, és ettől jobbak? Ezt a labort sosem kamatoztatod akkor, amikor szaklapba írsz cikket, majd, hogy neved legyen, azt az elméleti tudás alapján írod meg, nem?
2019. jan. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%
Most az alapképzésre gondolok. Ha valaki tudományos területen szeretne maradni, akkor szerintem az itthoni egyetemi tanárok is vékonyan állnak kutatások terén, nem hogy elősegítsék a fiatalságot. Ebben nagy szerepet játszik szerintem a tanárok túlhajszoltsága.
2019. jan. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 zoracle ***** válasza:
25%

Az egyetem felszereltsége teljesen összemérhetetlen az itthoni és a globális topegyetemek között, ez tény, hiszen a külföldi egyetemek csak úgy úsznak a pénzben. Az oktatók között is van komoly különbség, de külföldön sincs kolbászból a kerítés, hogy úgy mondjam. Nyilván az ő legjobb oktatóik szenzációs kurzusokat tartanak amiket szerencsére meg is hallgathatsz YouTube-on, Coursera-n, OCW-n és EdX-en (...és hiba nem megnézni őket!), de ne felejtsük el, hogy pocsék oktatók külföldön is vannak.


Ha személyes válaszút miatt kérdezed, akkor csak azon gondolkodj, hogy neked személyesen mi kell. Ha egyelőre csak szeretnél egy BSc-t, (a minőségi oktatás meg ugye elérhető online) akkor én az itthoni egyetem mellett tenném le a voksom. Ha pedig szeretnél az egyetemi éveid alatt már külföldön élni és elhelyezkedni, akkor menj Angliába/Amerikába.

2019. febr. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Azokon kívül, amiket előttem írtak (amelyek többé-kevésbé igazak), én hozzátenném még a tanítási mószereket. Bár amerikai elit iskolákról nem sok információm van, Oxbridge-nek az egyik (ha nem a) legnagyobb erénye (és egyúttal a legfőbb toborzó indok is), hogy ott az előadások (lecture), szemináriumok (seminars) és esetleg (labor)gyakorlatok (practicals) mellé kapnak a hallgatók egy olyan oktatást is, amit más egyetemen nem: a különórákat (a nevük: tutorials Oxfordon és supervision Cambridge-ben). Ezek tényleg úgy működnek, mintha lenne egy magántanárod, akivel heti 1-2 (vagy több) órában átbeszélhetsz akármit. Általában 2 fős kis csoport van, ami nagyon személyessé teszi az egészet és egyfelől lehetőséget ad arra, hogy kérdezz, ha valamit nem értesz, másfelől meg így a tanárnak is van egy képe a haladásodról és meggyőződik arról, hogy nem csak eljársz az előadásokra stb, hanem, hogy érted is ezeket.

Na ez a legfőbb erénye ezeknek az egyetemeknek. Ebből nem meglepő módon következik a presztízs, amihez persze sok pénz kell, de nem azért jobbak ezek az egyetemek, mert pénzesek, hanem azért "pénzesek", mert jobbak (megjegyzem: Angliában az összes egyetem tandíja egyforma).

Továbbá megjegyzendő az is, hogy az angol egyetemeken (az összesen) teljesen más rendszer van, mint Magyarországon (más a kreditérték, 10 tantárgy helyett van 3-4 30/60 kredites modulod, 3 trimeszter van, vizsgák csak az év végén, júniusban vannak...)

2019. márc. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!