Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Befolyásoló tényző ha más...

Befolyásoló tényző ha más országból vagyok de Magyarorszgon szeretnék egyetemre jelentkezni?

Figyelt kérdés

Erdélyben élek és még itt tanulok, de ez az utolsó évem és nagyon gondolkodom azon hogy mit szeretnék majd a jövőben.

Arra jutottam hogy szeretnék RENDŐR lenni , megvan a magyar állampolgárságom, de mivel nem Magyarországon végzem az iskolát ezért nemtudom hogy az éretségi mennyire befolyásolja a dolgokat.

Nem nagyon találtam sokmindent ezzel kapcsolatosan hogy mik kellenek meg hogy magyarországon pontosan hol vannka rendészeti egyetemek (főiskolák) valaki tudna segiteni ?

Pontosan mik kellenek oda, mire kell fektetni a hangsúlyt az éretsgin, meg úgy átlagba mire kell odafigyelni?


Akinek van személyes tapasztalata hasonló téren és leírná annak előre is nagyon köszönöm :D



2019. febr. 10. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
A felvi.hu-n biztos találsz információt, de gyorsan nézd át mert február 15-ig jelentkezhetsz!
2019. febr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Utolsó éves vagyok. Amúgy köszi. Még ha valami infot tudna valaki azt megköszönném.
2019. febr. 11. 08:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha hivatásos rendőr szeretnél lenni, és tisztként akarsz belépni az állományba, akkor igen: egyetemet kell végezned.

Itthon jelenleg az NKE-RTK-n tanulhatsz, ha rendőrként szeretnél dolgozni.

[link]

Minden információ megtalálható itt, és a felvi.hu oldalon.

Gyorsan jelentkezz, mert február 15. a határidő!

2019. febr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
olvastam olyant hogy van rendészeti szakközépiskola... ez mennyire befolyásolja vagy eggyáltalán azoknak akik ilyen helyen jártak iskolába mennyivel van több előnyük?
2019. febr. 11. 22:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Semennyivel. A felvételi az központilag szabályzott. Ha eléred a megfelelő ponthatárt (évente változik, a felvételizőktől függ éppen mennyi lesz, de kiindulási alapnak jók a korábbi évek eredményei) akkor felvesznek és elkezdheted a képzést. Úgy tudom rendészetin van kötelező fizikai és pszichológiai felmérés is, illetve a büntetlen előélet kötelező.

Aki szakközépben rendőrnek tanult annak egyszerűbb lesz a "beszokás" mert már tanult hasonló dolgokat, nem lesz minden ismeretlen a számára. De felvételiben mindenki egyenlő esélyekkel indul. Tanulhatsz te művészeti szakközépben is, aztán egyetemre pedig már mérnökire mész.

2019. febr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!