Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Járnak magyarok ausztriába...

Járnak magyarok ausztriába orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés

Jelenleg ausztriában csinálom az érettségim és fontolóra vettem az orvosi egyetemet, de mivel nem az anyanyelvem vannak kételyeim. Érdekelne hogy van-e olyan aki ausztriában végzi vagy végezte orvosi tanulmányait vagy ismerőse és megosztaná velem a tapasztalatait, vagy feltudnám venni vele a kapcsolatot.

Előre is nagyon köszönöm.



#egyetem #tanulás #Ausztria #Graz #Wien #Linz #Student #orvosm medizinm medizinische universität medizin studium
2019. febr. 12. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyat aki ott végezte. Én jelenleg Angliában tanulok, tehát van tapasztalatom a nem anyanyelvi tanulásról.
2019. febr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Orvosit tanulsz Angliában? :O Az nem semmi, elég nehéz bekerülni ott orvosira. Persze itt sem könnyű, csak ott az interjúk meg motivációs levél miatt szerintem még nehezebb. Hogy sikerült bejutnod?
2019. febr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Leírhatom végulis, talán a kérdezonek is segítség lesz, igaz nem tudom mi kell Ausztriába. Az interjú és a motivációs levél is olyan amire sokáig készültem. Mondjuk én itt Angliában raktam le az A levelt. A motivációs levélhez rengeteg onkénteskedést vállaltam. Ezt kb 3 évvel a felvételi elott elkezdtem. Itt Angliában rengeteg a magyar és rengeteg a képzetlen angolt nem beszélo. Az egészségugy amikor egy angolt nem beszélo beteg érkezik, akkor ingyenes tolmácsot ad. Viszont ahhoz, hogy valaki tomács legyen, fizetos képzsésekre, buntetlen eloeletet igazoló papírra (amit szinten ki kell váltani) stb van szuksége, tehát már nem minimumfizetéssel szúrják ki az ember szemét. Aztán egy mutét elotti/utáni orvoslátogatásra tobb mint a fele ember el sem megy, ami ott derul ki, a tolmács meg ugye vár az illetore, tehát ott már ki kell fizetni. Ezért a kórházak alkalmaznak onkéntes tolmácsokat akik nem képzettek, de leglább ingyenesek. Ilyen voltam én is. Volt olyan, hogy érkezett az e-mail, hogy pl. noi beteg holnapra az onkológiára délre és akkor ha pont ráértem, akkor elválaltam. Jott a kovetkezo e-mail, hogy mellette lévo osztályra 2-re kéne menni. Aztán mikor elmentem, akkor a beteg nem jott el, így én a kórház parkjába kiultem, meguzsonnáztam és tanultam. 2 órát majd a délutános beteg sem jott el, én meg mentem haza. Viszont be lett írva 2 óra onkéntes munkának. Persze amikor tényleg eljott a beteg akkor sok hasznos dogot is tanultam. Beírhattam, hogy láttam hogyan kommunikál az orvos a beteggel, meg ilyeneket. A sulinknál is volt lehetoség félévente egy hétre gyakorlatra menni a kórházba. A suli honlapján volt egy lista gyakorlati helyekrol és ott lehetett érdeklodni. Az A levelen kívul voltak gyakorlatiasabb szakok is pl. health and social care de autószereloi is. Így sok lehetoség volt. Bárki jelentkezhetett bármelyikre és egész jók voltak pl. a genetikai tanácsadóban tolteni pár napot az orvos mellett. Ezen felul ha olyan kiállítás volt pl. a The Body Budapesten vagy Londonban anatómiai kiállítás, akkor ezekre is elmentem és persze leírtam. Volt husvéti szunetben egy onkormányzat által szervezett 5 napos tanfolyam ami arról szólt, hogy segítse a kissebbségi fiatalok integrálódását és azon is részt vettem, rendes oklevelet kaptam róla. Ez a team working + working with minority group részhez ment. A helyi egyetem sokszor szervezett nyitott ingyenes konferenciákat, pl. az országos patológiai szovettség támogatásával. Ezekre is mind elmentem. Volt egy fuzetetem ami felvételi jelentkezésre már tele volt mindenféle ilyen plusz dologgal úgy, hogy elég lazán évek alatt csináltam meg. Konyveket is olvastam a sikeres motivaciós levélhez. Volt egy listám, hogy miknek kell szerepelnie benne, mit kell bizonyítanom (pl. a fent említett team working skill) és ezeket pipalgattam magamnak.
2019. febr. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!