Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában hogy működik a...

Angliában hogy működik a diákhitel? (Felvegyem ha nincs rá szükségem? )

Figyelt kérdés

Nem a tandìjra gondolok, mert azt már értelmeztem, és azt nyilván megigénylem.


Engem a maintenance loan működése érdekelne.

Ennek a fizetése hogy zajlik? Azt tudom, hogy ugyanaz mint a tandíj esetében. De ezt külön kell fizetni?

Tehát ha mondjuk keresek havi 2500 fontot, és fizetek havi £40 tandíj hitelt, akkor erre külön rájön ugyanennyi, a maintenance loan?

Vagy ugyanúgy £40-et fizetsz összesen, csak több évig, mert nagyobb az összeg?


Olvastam angol cikkekben, hogy érdemes felvenni ezt a hitelt még akkor is, ha nincs rá szükséged, mert nagyon kedvező sehol sem lesz mégegy ilyen lehetőséged, és úgysem fizeti vissza szinte senki a hitelt 30 év alatt.

Érdemesebb megigényelni, és úgy ahogy van lekötni a bankban. Ha pedig szükséged van rá, kiveszed, vagy befekteted.


Mit gondoltok erről? Tényleg érdemes felvenni a hitelt, ha a megélhetésem így is meg van oldva nélküle?

(Láttam, hogy sok kint tanuló magyar van, főképp az ők válaszát várnám.)



2019. márc. 19. 11:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem veheted fel a maintenance loan-t csak úgy, az csak az ottaniaknak van.


Akkor veheted fel, ha hetente minimum kb 20 órát dolgozol, ebből le kell igazolnod 3 hónapot és utána igényelheted. Ha egyik hónapban is kevesebb órát dolgozol annál mint amit várnak (ami kb 20 óra), akkor megvonják tőled. És a nyári szünetre is vonatkozik a húsz óra hetente, ha az egyetemi éveid valatt 1 hetes szabadságot veszel ki lehet, hogy úszni fog az egész.


Ezt EU-soknak nem szeretik osztogatni, és nem is árulják el egyébként, hogy pontosan hány órát kell dolgoznod ahhoz, hogy megkaphatsd, ugyanis erre nincs is jogszabály, a kérelmeket különböző helyeken különböző emberek bírálják el, van olyan aki egy egyetemen 18 órától megkapja, van máshol ahol heti 21 óráért se kapja meg valaki. Érdeklődni a Student Finance-től felesleges, ugyanis kitérő válaszokat adnak, nem mondják meg hány órát kell dolgoznod hogy biztosan megkapd.

2019. márc. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, bár gondolkodtam és felesleges macera. Ha nincs rá szükségem, akkor inkább nem is erőltetem az egészet. Ha egyszer megindul a szekér, akkor meg sokáig kéne fizetgetni, illetve nagyobb összeget..
2019. márc. 20. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!