Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban nem fogadják...

Németországban nem fogadják el a külföldi bizonyítvány fordítást?

Figyelt kérdés

Van egy középiskolai bizonyítványom, amit otthon hivatalosan lefordítattam. Németországban szerettem volna elismertetni, de egyesek azt állítják, hogy csak és kozárólag Németországban kijelölt fordítók fordítását fogadják itt el. Valakinek van ezzel tapasztalata? Az eredeti magyar bizonyítványt ki se hoztam magammal, mert gondoltam nem lesz szükségem rá a jegyző által hitelesített német fordítás mellett.


A válaszokat előre is köszönöm.



2019. márc. 19. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Kik azok az egyesek? Mire szeretnéd felhasználni? Érdeklődj helyben. Nekünk Kanadában elfogadták a magyar iroda által készített fordítást.
2019. márc. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Helyben nem lehetséges, mert ahhoz pár száz kilométert kellene utaznom, amire egyáltalán nincs időm. Hivatalokban érdeklődtem, többnél is, akik gondoltam ez ügyben jártasak lehetnek, de konkrétan minden egyes ember mást mondott. Tenni nem sokat tudok ezzel, mert már elküldtem, csak pár napja hallottam ezt egy másik hivatali munkástól. Ezért érdeklődtem, hogy valakinek van e ezzel tapasztalata. De lényegtelen, most már csak várok, hogy mit válaszolnak rá. Mást nem tudok tenni.
2019. márc. 21. 06:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, ez kicsit attól függ milyen hivatalos helyre jelentkezel. Ha egyetem, akkor tényleg Németországi fordítás kell.


Viszont csakis a gimnáziumi érettségit két nyelvvel min. B2-es fogadják el érettséginek (Abitur), amivel tanulhatsz egyetemen. Minden más nekik nem érettségi..

Gondolom emiatt is fordítják helyben, mert ők nézik pontosan a német körülményekhez mérten, hogy ez mi is pontosan.

2019. máj. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!