Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha kulfoldon megvaltoztatom a...

Ha kulfoldon megvaltoztatom a nevemet, akkor azt hol es hogyan kell bejelentenem Magyarorszagon?

Figyelt kérdés

Kulfoldon (EU-n kivul) letelepedett magyar allampolgar vagyok. Ha itt kint megvaltoztatom a nevemet, es az itteni irataimon mar az uj nevem van, de a magyar utlevelen meg a regi, akkor hogyan tudok visszautazni Magyarorszagra?

Es Magyarorszagon hol kell majd bejelentenem a nevvaltozast es mivel tudom igazolni?



2019. márc. 27. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nevvaltoztatas alatt mit ertesz? Hogy meghazasodtal, es valtozott a vezetekneved pl.? Mert akkor anyakonyvezteted a hazassagot Magyarorszagon (kovetseges keresztül), es utana felveheted az uj nevedet. De kizarolag magyar allampolgarkent csakugy mert letelepedtel mashol, nem vehetsz fel egy teljesen uj kulfoldi nevet (megvaltoztatni meg lehet persze, de ugyanugy a magyar nevadasi szokasoknak es szabalyoknak kell majd megfelelnie).
2019. márc. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kanadaban elek, jelenleg “permanent resident” vagyok, nyaron ferjhez megyek es utana jelentkezni szeretnek majd az allampolgarsagra. Ugy gondoltam, hogy ha a vezeteknevem ugy is megvaltozik majd, akkor azzal egy idoben valtoztatom majd meg a keresztnevemet is. Igazabol a mostani nevem angolos valtozatara szeretnem megvaltoztatni, tehat peldaul mintha Jázmin helyett Jasmine szeretnek lenni. Ez lehetseges?
2019. márc. 27. 19:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A lakóhelyedhez közeli magyar konzulátuson vagy nagykövetségen tudsz új útlevelet igényelni. Ha már letelepedtél, miért akarod Magyarországon bárhol bejelenteni? Használod az útleveledet és kész.
2019. márc. 28. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Az allampolgarsag megszerzese utan elvileg lehetseges, hogy odaillo neved legyen, de csak hazassaggal egyelore a vezetekneved tud valtozni. De amugy annyira macera ez az egesz, hogy szerintem tok felesleges (nekem is kulfoldi ferjem lesz, orulok, ha a hazassag utani nevvaltozas bejegyzese gordulekenyen fog menni, nemhogy meg egyszer vegigmenjek rajta :D). En is hasznalok itt masik nevet, mert a papirjaimon levo keresztnev nagyon tajidegen, es folyton nem ertik, de az hogy a papirjaimon mi van, senkit nem erdekel.
2019. márc. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A konzulatus honlapjan azt irjak, hogy “rendkívüli méltánylást érdemlő körülmény” eseten lehet csak megvaltoztatni a keresztnevedet angol hangzasu nevre vagy valami ilyesmi. Mi ezamit “rendkívüli méltánylást érdemlő körülmény”-nek?

Bocsi a sok kerdesert! :D

2019. márc. 28. 07:37
 6/8 A kérdező kommentje:
* Mi számít rendkívüli méltánylást érdemlő körülménynek?
2019. márc. 28. 07:38
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Atlag magyarkent valoszinuleg semmi, de a probalkozasra rakoltott 10 ezreket szivesen fogadjak :D.
2019. márc. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
ez érdekes kérdés,
2019. jún. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!