Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Anglia diákhitel ha hazaköltöz...

Anglia diákhitel ha hazaköltözöm? Hogy kell fizetni pontosan?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a táblázatot találtam. Azt értem, hogy 15 ezer fontot kell keresni Magyarországon (havi 450 ezer), hogy elkezdhessék vonni a havi törlesztőt.

De mennyi pontosan ez a törlesztő? Mert láttam ezen az oldalon olyan példát, hogy a magyar keresetem 15 ezer font feletti összeg 9%-át kell visszafizetni példaként. (csak más ország példa volt)


De a táblázaton amit linkeltem, ott fixed összeg van, vagyis £120 havonta. Ami duplája mintha Angliában fizetné az ember 30 ezer fontos évi fizetéssel.


De alul pedig azt írja, akkor kell figyelembe venni a fixed összeget, ha NEM jelentjük le, hogy elköltöztünk Angliából.


Van ott olyan, aki ezt jobban tudja értelmezni?

Ha MSc-t is csináltam, akkor annak a visszafizetése is ugyanolyan mint Angliában, csak alacsonyabb kereseti holdponttal? (Vagyis +6% a meglévő 9% mellé?)


Vagy minden ugyanúgy működik, csak éppen 25 ezer font helyett 15 ezer font lesz a threshold?



2019. márc. 29. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:

A fixed összeg £147, amit akkor kell fizetni, ha nem mondod meg, hogy mennyit keresel, amíg külföldön (itt) vagy.

Ha megmondod, akkor a havi "353508 HUF" feletti kereset 9%-át fizetel. Magyarul ha 400 ezret keresnél, akkor havi 36 ezret kellene törlesztened.

2019. ápr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, azóta már mélyebbre ástam, de köszönöm válaszod:)



Viszont ezt nem értem amit írtál:

"havi "353508 HUF" feletti kereset 9%-át fizetel. Magyarul ha 400 ezret keresnél, akkor havi 36 ezret kellene törlesztened."


Ha 400k-t keresek havonta, akkor 50 ezerrel haladom meg a minimumot. Vagyis az 50 ezer forintnak a 9%-át kell kifizetni, nem?

Vagy csak elírtad?

Mert a 36 ezer az a 400 ezer 9%-a.

2019. ápr. 7. 10:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja igen, persze. Nem tudom, miért azt írtam, bocsi. :)
2019. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!