Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha jelentkezek Nagy-Britanniáb...

Ha jelentkezek Nagy-Britanniában undergraduate képzésre, az itthon szerzett diplomámat fogják nézni, vagy az érettségi eredményeim?

Figyelt kérdés
Nincs emelt szintű érettségim semmiből, csak középfokú, 10 éve érettségiztem. 1 éve szereztem diplomát pedagógiából, most pedig Bsc képzésre szeretnék jelentkezni Nagy-Britanniában.
2019. ápr. 12. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondjuk Education MA-ra jelentkeznél, akkor néznék a mostani pedagógia alapképzésed.


De újabb alapképzésre aminek ráadásul nincs is köze a mostani diplomádhoz, akkor oda viszont az érettségi jegyeid nézik. (Vagy A level/BTEC-et akik ott tanultak.)

De ha nincs meg a minimum követelményed (beleértve minimum B2-es nyelvvizsgát), akkor a legtöbb egyetemen Angliában van 0. év, aminek vagy Access to HE, vagy Foundation Year a neve. Ez az idő alatt felkészítenek és pótolod a hiányos követelményeket. A papírt amit ott adnak, belépést ad a BSc-re.


Inkább ajánlanám neked az angliai 0. évet a kiszemelt egyetemeden, minthogy tegyél egy új emelt érettségit Magyarországon.

Így legalább tanulod a nyelvet, szokod a környezetet, és kapsz némi alapot is a BSc elkezdése előtt. Például ha mégsem tetszik a szak, nem késő ott hagyni a 0. év után.

2019. ápr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Postgraduate képzésekre (mesterképzés) nézik a jelenlegi diplomádat. Undergrad-nál általában érettségi kell.
2019. ápr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha mar van egy Bsc-d akkor nem kaphaszt diakhitelt (azt pontosan nem tudom hogy csak a UK-ben megszerzettre vonatkozik-e)
2019. ápr. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 Ja igen, van ilyesmi szabályzat is, de tudtommal az csak az olyan alapképzésekre vonatkozik, amit az angol diákhitellel fizettél ki. (Mert full-time-ban csak 1 BSc-t és egy MSc-t fizetnek)


Nekem van csoporttársam akinek már van diplomája amit szintén Angliában végzett, de annyi a különbség, hogy csak part-time-on tanulhat. Mivel az angol állam nem akarja, hogy egész életeden át a hitelen tanulhass és élj mint hal a vízben, hanem leszabályozzák, hogy ha már van diplomád, akkor azzal dolgozni már tudsz, és csak part-time-ra mehetsz vissza az egyetemre, ami heti 1 nagyon max 2 napot jelent. Így nem kell otthagynod a munkád.


Viszont ezzel az a baj, hogy így 6 évig tart a képzés, mivel nem olyan mint az otthoni levelező szak.

Itt ugyan azokat a tárgyakat tanulják, ugyan azokat a tanórákat ülik végig, viszont elhúzva 6 évig a 3 év helyett.


Pont ezért akarja otthagyni a csoporttársam is a szakot, mert nem engedik, hogy full-time-ra váltson, de így meg pont kerek 60 lesz mire végez:)


Szóval szerintem ha magyarországi diplomája van valakinek, az ugyanúgy felveheti full-time alapképzésre a hitelt mint bármely más EU-s diák.

Csak a második angliai alapképzésnél lesz másabb.

2019. ápr. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!