Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az amerikai egyetemeken...

Az amerikai egyetemeken használt relatív osztályzás jobb mint a miénk?

Figyelt kérdés

Ugye Európában általában úgy adnak jegyet, hogy például 90%-tól 5-ös, 80%-tól 4-es stb..


Amerikában viszont így osztályoznak sok helyen felsőoktatásban:


A = Top 10% of students

B = Next 25% of students

C = Middle 30% of students

D = Next 25% of students

F = Bottom 10% of students


Szóval a többi diákhoz mérik az osztályzatod.

Ezt miért találták ki, és miért ezt használják? Könnyebb így jobb jegyet kapni?

Nektek melyik a szimpatikusabb?



2019. ápr. 20. 02:48
 1/8 A kérdező kommentje:

Ennek a féle relatív osztályzásnak például nem látom értelmét:


A = top 60%

B = next 30%

C = next 10%

D, F = Should never happen


"the philosophy behind this is that in graduate school all the students are excellent so the grades should be better. Earning a “C” is the same as earning an “F.” Earning a “D” or “F” often leads to removal from the program."

2019. ápr. 20. 02:52
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Nem tartom jónak a relatív osztályzást, az európai "objektív" sem az igazából, de legalább közelít...

Félrevezetés adni mondjuk egy B-t, csak azért, mert az osztály 70%-a adott nap a béka alsóját sem közelítette meg. Attól még a B is lehet nagyon gyenge, és a ráépülő anyagot esetleg így sem fogja érteni. Ugyanígy, ha mások szinte "zsenik", akkor meg a gyengébb jegy demotiváló lehet, ha mögötte abszolút értékben jobb teljesítmény van.

2019. ápr. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Ha megfelelő a tanulók hozzáállása a tananyaghoz, akkor jól működhet a dolog. Kialakul egy természetes versenyszellem, így egymást motiválják, hogy minél többet készüljenek. (az már más kérdés, hogy ez a versenyszellem hosszútávon egészséges-e)

Viszont ha nem megfelelő a hozzáállás, akkor előjön az előttem említett probléma: megtévesztő lehet B-t kapni, úgy hogy az egész osztály semmit se tanult.

2019. ápr. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Angolul "curved class" vagy "grading on a curve" -nek hivjak azt amit leirtal. Altalaban csakis STEM illetve computer science oraknal hasznaljak viszonylag ritkabb a tarsadalomtudomanyoknal. Az a lenyeg, hogy az ilyen orak a legtobb esetben nehezek: megtanitjak az alap logikat es aztan magasabb szintu problemakat kell megoldani a logika alapjan.


A professzor az elmult evek alapjan allitja be az osztalyzatot. Pl. az elmult 4 evben a tanulok 25% erte el a 80%-ot tehat azt mondjak, hogy B-re van huzva az ora. Tehat a legjobb 25% A-t kap, kovetkezo 25% B-t es tobbi. Hogy milyen aranyban van elosztva az csakis a professzortol fugg.


A tanulok nem tudnak nagyon osszefogni es lejebb huzni magat a curve-t a "prisoner's dillema" miatt.

2019. ápr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Te örülnél neki, ha egy zsenivel járnál egy osztályba, Ő A-t kap, te pedig C-ről indulsz, pedig ugyanolyan jól meg tudod oldani a feladatokat, csak 1-2 helyen hibázol?
2019. ápr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
#1: 60%+30%+10% az összesen 100%, D-t és F-et így senki nem kaphat, ergo amit leírtál, hogy D és F esetén kizárás, az bődületes hülyeség. Ez simán egy 3-fokozatú skála, nem is értem miért keverted bele a D-t és F-et.
2019. ápr. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 A két osztályzási táblázat két külön dolog. Valahol csak 3 jegyes rendszert használják, valahol meg A-tól F-ig.


Én nem értem a felháborodásod.

2019. ápr. 22. 23:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem ez nagyon tetszik. Hogy az előző évek teljesítményei alapján a legpróbbak közé tartozik a mostani, aktuális diák, vagy az átlagos, vagy némileg az alatti. Szerintem így is le lehet szűrni , hogy kik a legjobbak pl egy adott tárgyból egy adott egyetem szakához, és én asszem, hogy ez mégsem frusztrálja a diákokat. Bár egyébként a mi osztályzási stílusunk se rossz, de nekem ez, ami itt föl lett vázolva, ez az amerikai szimpibb. Így elsőre nekem számomra klasszabbnak tűnik.
2019. júl. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!